Reklama

Infografika Mass Effect pokazuje jakimi graczami jesteśmy

mass effect

Electronic Arts kilka miesięcy temu wydało Mass Effect Legendary Edition. Jak wyglądają statystyki z odnowionej trylogii?

Mass Effect odnowiony

Fani serii czekali na ten dzień latami. W pewnym momencie proszono już tylko o prosty port z podbitą rozdzielczością gry i lepszą płynnością na konsole nowej generacji. BioWare jednak milczało i milczało, podrzucając od czasu do czasu wskazówki dotyczące tego, że „coś” może jest tworzone.

Czytaj też: Unreal Engine 5 na Xbox Series X osiągnął poziom Sony z PS4

Gra pojawiła sie z zaskoczenia i okazała się sukcesem, a gracze chętnie powrócili do dawnej przygody. Co dalej z grą i marką? Jeden z przedpremierowych wywiadów z twórcami sugerował, że deweloperzy będą starali się przenieść serię na Nintendo Switch. W międzyczasie gra otrzymała kilka aktualizacji i wydaje się, że projekt remastera jest już zakończony. BioWare dłubie nad nową częścią serii, więc… pozostaje czekać.

Co robiliście w Mass Effect Legendary Edition?

BioWare ma zatem wiele miesięcy na to, aby jakoś zabawiać fanów do czasu premiery nowej odsłony serii. Firma ma o tyle szczęście, że gracze chętniej zaczęli sięgać po Mass Effect: Andromeda po przejściu trylogii. Sam się zastanawiam, czy gdy ukończę remastery to nie przejść jeszcze raz Andromedy i tym razem dać sobie spokój z nie za ciekawymi zadaniami pobocznymi i pędzić z głównymi zadania. Może tym razem bym dotrwał do końca?

BioWare jednak jest aktywne w mediach społecznościowych i przygotowało infografikę dotyczącą wyborów graczy. W dalszej części wpisu znajdziecie kilka spoilerów, więc jeśli nie jesteście weteranami serii, to być może powinniście sobie odpuścić sprawdzanie całej infografiki.

Przyznajcie się! Daliście w twarz dziennikarce, czy jednak byliście mili? Kogo uratowaliście na początku Mass Effect 1? Bo o to, czy uratowaliście Wrexa, chyba nie muszą pytać?

Dalsze plany BioWare

Co słychać u BioWare oprócz Mass Effectów? Firma dalej tworzy Dragon Age 4, które po sukcesie Star Wars Jedi Upadły Zakon otrzymało szansę na bycie pełnokrwistym, przeznaczonym dla pojedynczego gracza RPG. Drobne elementy online mogą występować, ale będą to tylko małe dodatki. Gra jest tworzona z takim samym zamysłem, jak pierwsza część – to ma być porządna gra singleplayer.

Czytaj też: Activision zrywa z Sony. Modern Warfare 3 Remastered zostanie wydane inaczej

Informatorzy zdradzają, że premiera Dragon Age 4 zaplanowana jest wstępnie na 2023 rok, ale nikt BioWare nie popędza, więc może się jeszcze przesunie. Sama promocja gry ma zacząć się dopiero w przyszłym roku. Jeśli chodzi o Anthem – to skończona historia. Odnowiona wersja gry, która była tworzona przez kilka miesięcy, nie dostała akceptacji i projekt trafił do kosza. Ciekawe, czy chociaż wyszli na zero?