Reklama

Premiera Odyssey Neo G9. Na takim monitorze gry, to nowe przeżycie

Premiera Odyssey Neo G9, Samsung Odyssey Neo G9, Odyssey Neo G9, specyfikacja Odyssey Neo G9, cena Odyssey Neo G9

Samsung pochwalił się właśnie nowym monitorem w rodzinie Odyssey, która od początku zachwyca nas możliwościami. Premiera Odyssey Neo G9 jest już za nami i możemy powiedzieć, że tym razem firma weszła na jeszcze nowy poziom. Samsung zapewnił sobie bowiem tytuł producenta, który jako pierwszy na świecie stworzył zakrzywiony monitor dla graczy z matrycą mini-LED i technologią Quantum Matrix.

Premiera Odyssey Neo G9. Co oferuje nowy monitor?

Odyssey Neo G9 chwali się swoim 49-calowym ekranem o proporcjach 32:9, rozdzielczością na poziomie 5120 x 1440 pikseli, odświeżaniem 240 Hz, czasem reakcji 1 ms oraz promieniem zakrzywienia panelu rzędu 1000R. Samsung poczynił ogromne ulepszenia w zakresie podświetlenia. Nowy Neo G9 ma dziesięć razy więcej niezależnych od siebie sekcji względem poprzednika, bo aż 2048. Wszystko dzięki temu, że piksele mini-LED w fizycznym ujęciu są 40-krotnie mniejsze względem regularnych pikseli LED.

Czytaj też: AOC Gaming G3, czyli aż pięć nowych monitorów dla graczy

Monitor otrzymał certyfikat Quantum HDR 2000 przyznany przez VDE, a to oznacza, że osiąga szczytową jasność na poziomie 2000 nitów. Z kolei według producenta poziom czerni wynosi zaledwie 0,0004 nitów.

Odyssey Neo G9 oferuje także oświetlenie RGB i funkcję CoreSync oraz dwa porty HDMI 2.1 VRR, DisplayPort 1.4, wejście jack 3,5 mm i parę USB 3.0. Otrzymał dodatkowo wsparcie Nvidia G-Sync i AMD FreeSync Premium Pro.

Czytaj też: Poznaliśmy datę prezentacji procesorów Alder Lake Intela?

Nowy Samsung Odyssey Neo G9 będzie dostępny w przedsprzedaży w 17 krajach od 29 lipca. Cena? Jak możemy się domyślić, niska to ona nie jest, ponieważ wynosi dokładnie 2500$ (około 9710 złotych).