Reklama
aplikuj.pl

Znamy szczegóły nowych iPadów Apple

nowych iPadów Apple, Apple iPad Air, iPad Air, iPad mini, Apple iPad mini, iPad Air 5 generacji

Poznaliśmy właśnie kolejne szczegóły na temat nowych iPadów Apple za sprawą informacji z japońskiego bloga MacOtakara. Te ponoć pochodzą prosto ze źródeł zaznajomionych z kwestiami produkcyjnymi, więc choć nieoficjalne, mogą mieć w sobie sporo prawdy. Co więc ujawniają?

Szczegóły nowych iPadów Apple ujawnione. Co wiemy?

iPad Air (5 generacji) ma przypominać z wyglądu iPada Pro 11 (2021), dlatego możemy spodziewać się po nim kwadratowej wyspy z aparatami, płaskich krawędzi oraz umieszczonego z boku skanera linii papilarnych Touch ID. Na jego pleckach znajdzie się główny aparat oraz ultraszerokokątny i niewykluczone, że będzie mieścić się tam jeszcze czujnik LiDAR.

Czytaj też: Oto Kompanio 1300T od MediaTek, czyli specjalna wersja Dimensity 1200

Mniejszy iPad Air na horyzoncie, nowy iPad mini, iPad mini, Mniejszy iPad Air
iPad mini

Według MacOtakara iPad Air (5 generacji) będzie zasilany przez chipset Apple A15 zintegrowany z modemem 5G. Oprócz tego zaoferuje on 10,9-calowy wyświetlacz OLED oraz system audio składający się z czterech głośników. Na temat iPad Air (5 generacji) wiemy jak na razie tylko tyle, ale dowiedzieliśmy się jeszcze, że iPad mini (6 generacji) będzie podobny do swojego poprzednika. Ten jednak pojawi się z większym, bo 8,4-calowym ekranem, smuklejszymi ramkami, układem Apple A14 oraz brakiem przycisku Home. Tak samo model iPad (9. generacji) ma być oparty na poprzedniku, ale pamiętajmy, że to tylko przecieki.

Czytaj też: Premiera Odyssey Neo G9. Na takim monitorze gry, to nowe przeżycie

Krążą też plotki, że iPad Air (5 generacji) zadebiutuje dopiero początkiem 2022 roku. Liczymy jednak na to, że źródło przecieku się myli i Apple odświeży jednak wygląd tabletów, ale tego dowiemy się zapewne już niebawem.