Reklama
aplikuj.pl

Pierwsze słuchawki TWS z ANC od Bang & Olufsen. Beoplay EQ ceną powalają

Pierwsze słuchawki TWS z ANC od Bang & Olufsen, Beoplay EQ, TWS z ANC od Bang & Olufsen

Duńska marka, która już dawno zasłynęła na rynku z zapewnienia sprzętu audio z wysokiej półki, wprowadziła na rynek Beoplay EQ, czyli pierwsze dla niej słuchawki TWS z ANC. 

Beoplay EQ, to dla Bang & Olufsen wyjątkowy pierwszy raz z ANC w słuchawkach TWS

Zacznijmy może od tego, co zapewnia Beoplay EQ wyjątkowość w ofercie Bang & Olufsen, czyli samego ANC. To wykorzystuje układ Digital Signal Processing i sześć mikrofonów MEMS, zapewniając automatyczną regulację natężenia redukcji szumów w zależności od otoczenia. Może też działać „na odwrót”, czyli po prostu w trybie otoczenia. Z wyglądu z kolei ten model przypomina Momentum TWS Sennheisera, łączy w sobie panele dotykowe, a jego obudowa doczekała się certyfikatu odporności klasy IP54. 

Czytaj też: Kochacie smartwatche? Xiaomi Mi Band X pewnie powali Was na kolana

Beoplay EQ pod kątem tego, co najważniejsze dla sprzętu Bang & Olufsen, czyli brzmienia, postawiły na 6,8-milimetrowe przetworniki elektrodynamiczne dostrojone przez „cenionych inżynierów”. Te cechuje czułość na poziomie 107 dB, pasmo przenoszenia w zakresie od 20 Hz do 20 kHz oraz impedancja 17 omów. Ewentualne poprawki brzmienia można zrealizować poprzez wbudowany w aplikację towarzyszącą equalizer. 

Czytaj też: Nowe słuchawki TWS Nothing ear(1) ujawnione w pełni

O jakość dźwięku dba też najnowszy standard Bluetooth, czyli 5.2, gwarantujący topową  stabilność połączenia i niski pobór mocy, jak również obsługa najważniejszych kodeków, a więc aptX Adaptive, AAC i SBC. Codzienne korzystanie z Beoplay EQ ułatwia szybkie parowanie, dzięki licencji Microsoft Swift Pair oraz Made for iPhones, jak również 20-godzinny zapas energii w połączeniu z etui na jednym ładowaniu przewodowym lub bezprzewodowym (Qi). Jednorazowe naładowanie słuchawek powinno z kolei wystarczyć na 8-godzinny etat pracy z jedną przerwą, bo z ANC Beoplay EQ wytrzyma do 6,5 godzin odsłuchu, a bez niego do 7,5 godziny. 

Czytaj też: Trzy nowe słuchawki TWS Nokii. Najdroższy model imponuje

Teraz najlepsze – cena. Bang & Olufsen postanowił wycenić swoje wyjątkowe słuchawki TWS tak wysoko, że tylko niewielu sprawdzi na swojej skórze, jak udało się firmie dopracować ANC. Beoplay EQ będą dostępne od 19 sierpnia za aż 1899 zł, co sprawia, że ceną znacznie przewyższają topowe modele na rynku pokroju wspomnianych Momentum 2 Sennheisera, Sony WF-1000XM4, AirPods Pro od Apple, a nawet MW08 Master & Dynamic.