Reklama
aplikuj.pl

Half-Life 2 Remastered Collection nadchodzi! Czas powrócić do gry

half life 2 remastered collection

Half-Life 2 Remastered Collection nie jest raczej czymś, czego ktokolwiek by się spodziewał. Ale jednak – gra powstaje! Kto za nią odpowiada?

Half-Life póki co w wirtualnej rzeczywistości

Na ten moment fani serii Half-Life muszą zaopatrywać się w gogle wirtualnej rzeczywistości, jeśli chcą poznać dalsze wątki historii. Oczekiwane od lat Half-Life 3… dalej nie wiadomo czy powstaje, ale sama seria powoli zdrapuje z siebie rdzę i powraca do świadomości graczy.

Czytaj też: GTA 6 w Vice City – wskazówka od dewelopera?

Musimy w końcu brać pod uwagę, że wielu młodych graczy nigdy nie grało jeszcze w Half-Life, a zapoznanie się z serią nie będzie dla wszystkich komfortowym doświadczeniem zważywszy na wiek niektórych odsłon. Przydałoby się zatem odświeżyć gry, pamięć fanów i zapoznać nowych odbiorców z fabułą, zanim wyda się Half-Life 3.

Half-Life 2 Remastered Collection wycieka

Jak się okazuje – tworzony jest remaster Half-Life 2 oraz epizodów. Informację na temat istnienia odnowionych odsłon podął Tyler McVicker, który odnalazł grę w serwisie SteamDB.

Co ciekawe – udało mu się już potwierdzić istnienie projektu i rzeczywiście nie jest to żaden żart, a prawdziwe, odnowione Half-Life’y.

Half-Life 2 Remastered Collection w pewnych rękach

Wiadomo już nawet, kto przygotowuje Half-Life 2 Remastered Collection. Jest to ekipa odpowiedzialna za Half-Life 2: Update, czyli tak dopracowaną, nieoficjalną łatkę do gry, że Valve oficjalnie wsparło twórców i udostępniło ich Update w swoim sklepie.

Half-Life 2: Update wprowadził lepsze oświetlenie oraz naprawił pełno błędów. Zespół wykonał kilka lat temu tak dobrą robotę, że dziś, z oficjalnym błogosławieństwem Valve, tworzy remastery wspomnianych gier.

Czytaj też: Games with Gold sierpień 2021 zaprezentowane. Cztery gry dla zielonej konsoli

Na ten moment widoczne jest tylko małe logo Half-Life 2: Remasterd, które możecie zobaczyć po kliknięciu w ten link. Więcej informacji na temat projektu ma zostać ujawnionych wkrótce przez wspomnianego Tylera McVickera. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać projektu, który jeśli się dobrze przyjmie, na pewno przybliży nas do ewentualnej premiery Half-Life 3.