Reklama
aplikuj.pl

Horizon: Forbidden West później niż myślicie. Głosy ze studia wskazują na nowy rok wydania

horizon forbidden west

Jeśli czekacie na nowe przygody Aloy, to będziecie musieli jeszcze poczekać. Horizon: Forbidden West raczej nie zadebiutuje w zakładanym terminie.

Horizon: Forbidden West zapowiada się wspaniale

Czy Horizon: Forbidden West będzie dobrą grą? Moim zdaniem nic nie wskazuje na to, żeby Guerilla Games miało dać ciała. Deweloperzy wiedzą o niedociągnięciach z Zero Dawn, pracują już nad stworzonym uniwersum, a do tego mają do dyspozycji konsolę PlayStation 5, która pozwala im jeszcze bardziej wykorzystać z możliwości silnika gry.

Czytaj też: Infografika Mass Effect pokazuje jakimi graczami jesteśmy

Ostatni pokaz produkcji odbył się jeszcze w maju tego roku i do dziś mam przed oczami wiele scen z tamtego gameplayu. Wielki, mechaniczny mamut, zalane San Francisco, zarośnięte wieżowce czy podwodna eksploracja wyglądały tak dobrze, że tego nie da się zapomnieć. Warto rzucić sobie na to jeszcze raz okiem, bo efekt prac deweloperów już teraz zniewala.

Premiera Horizon: Forbidden West w 2021 zagrożona?

Dotychczas wszystko wskazywało na to, że Horizon: Forbidden West zadebiutuje w 2021 roku. Teraz jednak nie jest to już takie pewne. Choć oficjalnej informacji jeszcze nie podano, to jednak informator Jeff Grubb, przedstawił najnowsze wieści ze studia, które wskazują na opóźnienie.

Informator słyszał bowiem, że prawdopodobnie gra otrzyma dodatkowy czas na doszlifowanie i ostatecznie jej premiera odbędzie się dopiero w 2022 roku. Pamiętajmy jednak, że nie jest to oficjalna informacja i to Sony dopiero poda nam ewentualną, nową datę wydania.

Co z State of Play?

Informacje na temat Horizon Forbidden West przedstawione mogą być na najbliższym State of Play. Tutaj również informator przekazał nam wieści, iż najbliższe wideo z tej serii pojawi się dopiero we wrześniu. Być może dopiero po wakacjach poznamy zatem nowy rok wydana gry, choć… tutaj też pewności nie ma.,

Czytaj też: GTA 6 w Vice City – wskazówka od dewelopera?

Nie wiadomo bowiem, czy najnowsze State of Play na pewno będzie skupione na Horizon Forbidden West. Sony czasem prezentuje produkcje deweloperów niezależnych lub przedstawia gry third-party. Jeśli miałbym strzelać – moim zdaniem najbliższy stream będzie jednak poświęcony nowej przygodzie Aloy.