Reklama
aplikuj.pl

Leitz Phone 1, to pierwszy smartfon Leica

Leitz Phone 1, specyfikacja Leitz Phone 1, cena Leitz Phone 1, Phone 1, Leica Leitz Phone 1

Kojarzycie model Aquos R6, który zaliczył premierę w maju? Ten właśnie model stanowił podstawę dla Leitz Phone 1, czyli pierwszego smartfonu niemieckiej firmy Leica, znanej z produkcji obiektywów.

Niby nowy Leitz Phone 1, a jednak znany doskonale Aquos R6

Leitz Phone 1 czerpie z Aquos R6 pełnymi garściami, ale jego sprawdzić jego możliwości nie będzie nam dane. Ten smartfon jest dostępny tylko w Japonii w cenie 187920 jenów, czyli aż 6550 zł w przeliczeniu. Taka to już cena unikalności i dzierżenia wyjątkowego tytułu bycia „tym pierwszym”, ale oczywiście to nie wszystko, co Leitz Phone 1, nazwany na cześć założyciela firmy (Ernesta Leitza), ma do zaoferowania.

Czytaj też: Redmi Note 10 5G za mniej niż 1000 zł? Tak! A w gratisie Mi Band 5

Na pierwszy rzut oka Leitz Phone 1 zachwyca już samym wyglądem, łącząc aluminiową obudowę z anodyzowanego srebra, radełkowane krawędzie i matowy tył, na którym dumnie prezentuje się wielki moduł aparatu i kultowe czerwone logo firmy. Za kwestie wytrzymałości odpowiada szkło Corning Gorilla.

Czytaj też: Nieoficjalne taktowanie rdzenia Cortex-X2 w Snapdragon 898

Jako że ten smartfon bazuje na najnowszym Aquosie, posiada układ Qualcomm Snapdragon 888, który dba o wysoką wydajność razem z 12 GB pamięci operacyjnej i 256 GB pamięci masowej. Nie brakuje najnowszej łączności 5G, czy standardu Wi-Fi 6, a jeśli idzie o ekran, to postawiono na 6,6-calowy wyświetlacz OLED z rozdzielczością 1260 x 2730 pikseli. Całość działa pod władzą systemu Android.

Czytaj też: Premiera Realme 8s nie jest już potrzebna. Mamy zdjęcia i specyfikację

Oczywiście w przypadku Leitz Phone 1 najważniejsze są możliwości fotograficzne, a te smartfon pokłada w 1-calowej matrycy o rozdzielczości 20,2-megapikseli w połączeniu z obiektywem o przysłonie f/1.9. Ten aparat posiada też elektroniczną stabilizację ekranu, sześciokrotny zoom cyfrowy i autofokus przy słabym oświetleniu. Producent zadbał o magnetyczną zaślepkę na całą sekcję, możliwość tworzenia zdjęć w formacie RAW (obok standardowego JPEG), czy wsparcie autorskiego silnika obrazowania. Z przodu z kolei znalazł się 12,6-Mpx aparat (f/2.3) o kącie widzenia rzędu 78 stopni.