Reklama
aplikuj.pl

Samsung sprawdził, na co Polacy zwracają uwagę podczas zakupu lodówki

Samsung sprawdził, na co Polacy zwracają uwagę podczas zakupu lodówki

Lodówka to jeden z najistotniejszych sprzętów AGD w naszym domu. Dzięki niemu zachowujemy świeżość naszych potraw, jednak wybór urządzenia nie jest taki prosty. Samsung sprawdził, jakie lodówki i dlaczego kupują Polacy.

Badanie przeprowadzone przez Samsung zdradza kulisy zakupu lodówek

Wybierając nową lodówkę najczęściej patrzymy na jej funkcje, pojemność czy klasę energetyczną, a coraz częściej również na wygląd, który powinien współgrać z naszą kuchnią. Badanie przeprowadzone przez firmę Samsung wśród Polaków wykazało, że zdecydowana większość ankietowanych, aż 84%, podczas kupowania nowego urządzenia największą uwagę zwraca na technologie przedłużające świeżość produktów. To akurat nikogo nie powinno dziwić. Przez ostatnie lata zwiększyła się nasza świadomość dotycząca warunków przechowywania żywności. Chcemy również mniej jej marnować w czym pomaga właśnie tego typu technologia – produkty są dłużej świeże, więc możemy je zjeść zamiast wyrzucać.

17 % ankietowanych twierdzi, że owoce i warzywa bardzo szybko tracą świeżość, zaś 16%, że wędliny szybko wysychają. Kolejnym problemem, na jaki zwracają uwagę posiadacze lodówek, jest nierównomierne chłodzenie pojawiające się u 14% badanych.

Rosnące wymagania konsumentów dotyczące lodówek wiążą się z większymi wymaganiami w stosunku do produktów, które włączane są do codziennej diety. Niezależnie od tego czy mówimy o gotowych potrawach, czy półproduktach, których dopiero zamierzamy użyć do gotowania, oczekujemy, że żywność po wyjęciu z urządzenia będzie świeża, a co za tym idzie zarówno smaczna jak i bogata w wartości odżywcze 

– mówi dr Monika Hoffmann, technolog żywności i żywienia.

Samsung wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów oferując w wybranych modelach lodówek Combi, Side by Side, Family Hub oraz Bespoke zaawansowane technologie pomagające dłużej zachować świeżość żywności. Są to, m.in. szuflady z kontrolą wilgotności Humidity Fresh+ cz komora zero Optimal Fresh+. Wszystko po to, żeby produkty były dłużej zdatne do spożycia. Komory zero Optimal Fresh+ pozwala na ustawienie jednej stałej temperatury lub dwóch różnych dla każdej strefy w zależności od przechowywanych w niej produktów. By oddzielić strefy od siebie mamy specjalną podziałkę, a za ustawienie temperatury odpowiada zewnętrzny panel. Natomiast szuflada Humidity Fresh+ zapewnia specjalne warunki o wysokim poziomie wilgotności, aby warzywa i owoce zachowały swój doskonały wygląd i smak.

Czytaj też: Kup wybrany Hisense Laser TV, a drugi telewizor otrzymasz w prezencie!

Optymalne zarządzanie przestrzenią w lodówkach

Jednak nie tylko na warunki przechowywania żywności zwracali uwagę ankietowani. Równie ważna jest przestrzeń wewnątrz urządzenia, w końcu chcemy, by nasze produkty z łatwością zmieściły się w lodówce, zwłaszcza, gdy mamy liczniejszą rodzinę. Spośród uczestników badania aż 48% twierdzi, że w lodówce brakuje im miejsca na produkty i pojemniki, a 41% z nich miewa problemy ze zmieszczeniem ciasta lub tortu. Niemal co czwarty ankietowany (28%) zwraca uwagę na brak możliwości przechowania butelek z napojami.

Jak więc widzimy, bardzo często brakuje przestrzeni, by wygodnie zmieścić żywność w różnych pojemnikach. W efekcie ustawiamy wszystko tak, by się zmieściło, a potem przekładamy, gdy chcemy coś z lodówki wyjąć.

Często nie zastanawiamy się, gdzie kładziemy poszczególne produkty i jakich warunków potrzebują, odkładając produkty w miejsce, które po prostu jest w danym momencie wolne. Jeżeli chcemy cieszyć się dobrym smakiem potrzebujemy elastycznej przestrzeni w lodówce, która zapewni odpowiednie przechowywanie dla wszystkich produktów. Ważna jest możliwość adaptowania przestrzeni do zmieniających się potrzeb w takich okolicznościach jak przyjęcie rodzinne czy święta okolicznościowe 

– dodaje dr Monika Hoffmann.

I tutaj Samsung proponuje rozwiązanie w postaci technologii SpaceMax – cieńsze ścianki urządzenia sprawiają, że przy tych samych gabarytach w środku jest więcej miejsca. Dzięki trybowi Smart Conversion, kiedy tylko zechcemy, możemy w prosty sposób przekształcić zamrażarkę w lodówkę optymalizując wykorzystanie całej przestrzeni.  Jest to naprawdę świetne rozwiązanie. Dodatkowo na ekranie lodówki możemy wprowadzić daty ważności przechowywanych produktów, dzięki czemu z łatwością zaplanujemy posiłki z wykorzystaniem tego co mamy, co w efekcie przełoży się na mniejsze marnowanie żywności. Np. w modelu Combi RB34T775CS9 zastosowano wyjątkowa konstrukcję półki na wino, na której zmieścimy butelki o niespotykanych kształtach i rozmiarach, a płaski spód sprawia, że możemy tam kłaść również napoje w kartonowych opakowaniach.

Komfort i energooszczędność  

Aż 65% badanych bierze pod uwagę energooszczędność urządzenia. Dlatego Samsung wyposażył swoje lodówki w w nowy kompresor Digital Inverter zatwierdzony przez Instytut Badań i Certyfikacji VDE.  Jego automatyczna praca zapewnia niskie zużycie energii przez dostosowanie prędkości do zapotrzebowania na chłodzenie. Udoskonalony kompresor umożliwia także redukując głośności urządzenia nawet do 35 dB.

Lodówka powinna też wyglądać

Z badania wynika również, że aż 60% ankietowanych zwraca uwagę na kolor lodówki. Z racji, że często zajmuje ona centralne miejsce w kuchni, powinna pasować do wnętrza i dobrze się w nim komponować. Dlatego takie modele jak Combi, Side by Side, a także Family Hub można kupić w różnych wariantach kolorystycznych. Z kolei Bespoke pozwala nam spersonalizować fronty i to nie tylko wybierając spośród różnych opcji kolorystycznych, ale również materiałowych. Co istotne – fronty można zmieniać w dowolnym momencie.