Reklama

Beyond Good and Evil 2 porzuca część konsol. Nowa wersja gry może się udać

beyond good and evil 2

Na Beyond Good and Evil 2 czekamy bardzo długo. O postępach w produkcji znów dowiadujemy się z przecieków.

Beyond Good and Evil 2 w piekle deweloperskim

Niektórzy na Beyond Good and Evil 2 czekają od czasu zakończenia pierwszej części. Gra była zapowiadana już kilka razy i gdy zdawało się, że w końcu tytuł zmierza w jakimkolwiek kierunku… znów nastała cisza. Tylko tym razem jest to cisza, którą ciężko wytrzymać, bo Beyond Good and Evil 2 na ostatnim materiale wyglądało po prostu obłędnie. Niesamowicie wielki świat gry oferował możliwość zwiedzania ciasnych uliczek miasta, a za chwilę podróż na inną planetę.

Coś takiego oczywiście oferowało już No Man’s Sky, ale skala planet w produkcji Ubisoftu i fakt licznych mechanik czy systemów, które znajdowały się na planetach – to robiło wrażenie. Gry jednak od dawna nie widzieliśmy i ponownie fani mogli się niepokoić. Tym bardziej tytuł zdawał się mieć znowu problemy, gdy główny pomysłodawca projektu odszedł z Ubisoftu.

Co dziś się dzieje z Beyond Good and Evil 2?

Na szczęście, nie musimy polegać tylko na informacjach od deweloperów. Informatorzy działają i pojawiły się nowe przecieki ze studia, odpowiedzialnego za grę. Jak się okazuje… projekt znowu się zmienił. W produkcji od jakiegoś czasu jest inna wizja gry, która różni się od tego co widzieliśmy w 2018 roku. Nie oznacza to, że pozbyto się wszystkiego, ale jednak zmiany będą widoczne.

Czytaj też: Diablo Immortal opóźnione, bo to ma być dobra gra

Sam Ubisoft ma planować nowe ujawnienie gry. Ponownie zobaczymy produkcję na jakimś materiale, który pokaże nam, jak Beyond Good and Evil 2 aktualnie wygląda. Jeśli zatem mieliście jakieś wyobrażenie o tym tytule, to wiedźcie, że Ubisoft prawdopodobnie zamierza Wam je zmienić.

Konsole za słabe

Wielu graczy zastanawiała jedna sprawa. Beyond Good and Evil 2 wyglądało w 2018 roku tak dobrze, że nie można było być pewnym o premierze gry na PlayStation 4 oraz Xbox One. Ogromne światy mogły powodować na konsolach solidną zadyszkę, a cięcia w skali produkcji, zabić to, co nas kupiło.

Czytaj też: Wstępne wymagania sprzętowe Battlefield 2042 ujawnione

Okazuje się, że Ubisoft wziął to pod uwagę przy produkcji nowej, kolejnej wizji gry. Tym samym w Beyond Good and Evil 2 nie zagramy na PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra dostępna będzie na komputerach PC oraz… konsolach aktualnej generacji, które zdążyły w międzyczasie się pojawić na rynku. Posiadacze PlayStation 5, Xbox Series S oraz Xbox Series X mogą się szykować na nowy tytuł od francuskiej firmy.