Reklama

Spotify Plus – serwis testuje tańszy pan subskrypcyjny

Dzięki Spotify mamy szeroki dostęp do muzyki i podcastów, zarówno w wersji darmowej z reklamami, jak i wersji Premium. Teraz serwis zaczął testy kolejnej opcji subskrypcji, która za niższą kwotę zaoferuje nam… no właśnie, co?

Spotify można używać bez płacenia, jednak chyba każdy, kto tego próbował wie, że nie jest to zbyt komfortowa opcja. Oprócz reklam dostajemy chociażby ograniczenie w przewijaniu piosenek, do 6 na godzinę. Muzyka również odtwarzana jest losowo, więc mamy bardzo mały wpływ na to, co słuchamy. Tutaj przychodzi z pomocą plan Premium, za który musimy zapłacić 19,99 zł miesięcznie. W ramach niego mamy nieograniczony dostęp do muzyki i podcastów, możemy przewijać, tworzyć playlisty i korzystać ze wszystkich funkcjonalności serwisu.

Czytaj też: Polsat Box Go i Polsat Go – serwisy i aplikacje VOD i telewizji online

Jednak nie każdy chce tyle płacić. Wówczas jest jeszcze opcja Premium rodzinnego, czyli subskrybujemy Spotify z innymi członkami rodziny (do 6 osób, koszt miesięczny to 29,99 zł), albo plan Duo dla dwóch osób (24,99 zł miesięcznie).

Czym będzie Spotify Plus?

Teraz Spotify testuje jeszcze jedną opcję – Spotify Plus. który ma być połączeniem wersji płatnej i darmowej. Za 0,99 dolara, czyli jakieś 4 zł, dostalibyśmy nieograniczony dostęp do treści i funkcjonalności w serwisie. Jednak w tym planie nadal będą odtwarzane reklamy głosowe lub w formie banerów, dokładnie tak, jak w Spotify Free. Brzmi ciekawie i może być interesującą opcją dla każdego, kto chce zaoszczędzić i komu nie przeszkadza słuchanie reklam.

Źródło: The Verge

Czytaj też: Startuje nowa platforma streamingowa. Co oferuje Viaplay?

Tutaj warto jednak wspomnieć, że serwis zaznacza, iż powyższa cena nie musi być tą, która finalnie będzie obowiązywać. Również sam plan może w ogóle nie trafić do Spotify, albo przybierze inną formę. Pozostaje więc czekać na kolejne informacje na ten temat.