Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp wprowadza znikające zdjęcia i filmy

whatsapp

użytkownicy Instagrama doskonale znają opcję, która pozwala wysłać zdjęcia lub filmy, które po ich odtworzeniu przestają być dostępne. Teraz takie rozwiązanie trafia również do komunikatora WhatsApp.

Zdjęcia czy filmy wysłane na WhatsApp zobaczymy tylko raz

W ostatnim czasie popularny komunikator dostaje coraz więcej funkcji. Kolejną nowością ma być możliwość udostępniania zdjęć lub filmów do jednorazowego wyświetlenia. Korzystający z Instagrama doskonale znają tę opcję. Wysyłając komuś plik będziemy mogli zaznaczyć, czy ma on mieć do niego dostęp zawsze, czy tylko jednorazowo. Specjalna ikona jedynki w kółeczku znajdzie się w pasku podpisu na dole ekranu, po jej zaznaczeniu odbiorca będzie miał jednorazowy dostęp do wysłanego przez nas wideo lub grafiki.

Czytaj też: Spotify Plus – serwis testuje tańszy pan subskrypcyjny

To bardzo przydatna funkcja, dzięki której będziemy mieli większą kontrolę nad wysyłanymi multimediami. Oczywiście odbiorca nadal może zrobić zrzut ekranu, ale w teorii opcja i tak zapewnia większą prywatność, w końcu nie każdy może zdążyć ze zrobieniem screena.

Nowa funkcja jest już wdrażana do aplikacji, ale nadal nie dla wszystkich. Co ciekawee, niektórzy mają ją u siebie już od dłuższego czasu, więc zapewne niedługo trafi już do każdego użytkownika WhatsAppa.