Reklama

Google automatycznie zapisze postępy w formularzach i ankietach

Google automatycznie zapisze postępy w formularzach i ankietach

Chyba każdemu zdarzyło się przynajmniej raz, że przypadkowo wyłączył lub odświeżył stronę podczas wypełniania długiej ankiety lub formularza. W takim wypadku wszystko, co wcześniej zrobiliśmy znikało. Google postanowiło rozwiązań ten problem.

Tej funkcji z pewnością potrzebowaliśmy. Google wprowadza automatyczny zapis w formularzach

Quizy, formularze czy testy mają to do siebie, że wypełniając je w przeglądarce łatwo utracić to, co już zrobiliśmy. Wystarczy odświeżyć lub przypadkowo zamknąć stronę, o co zresztą nie trudno. Wówczas musimy zaczynać od początku i znów poświęcać kilka, a nawet i kilkanaście minut na ponowne ich wypełnienie. Teraz Google wprowadza  bardzo pożądaną funkcję, dzięki której wprowadzony tekst, zaznaczenia i inne postępy będą automatycznie zapisywane jako wersja robocza. Należy tylko pamiętać, by być zalogowanym na swoim koncie Google.

Fot: 9to5google

Czytaj też: Spotify Plus – serwis testuje tańszy pan subskrypcyjny

Nasze postępy w formularzach czy testach zostaną zapisane jako wersja robocza i dostępne przez 30 kolejnych dni. W górnej części formularza pojawi się nam specjalny wskaźnik, który informuje o zapisywaniu postępu. Dzięki temu swobodnie będziemy mogli skończyć wypełnianie formularza na innym urządzeniu, albo po prostu wtedy, gdy będziemy mieli na to czas. Oczywiście twórcy danych formularzy będą mogli tę opcję wyłączyć, ale domyślnie ma być ona włączona.

Google wprowadza funkcję od dzisiaj, więc w nadchodzącym czasie dostaniemy do niej dostęp na kontach osobistych jak i na Workspace.