Reklama
aplikuj.pl

Mapy Google na iOS z kilkoma nowościami

Posiadacze urządzeń z iOS, którzy korzystają z Map Google dostają nowe funkcje, wśród których znalazł się w końcu tryb ciemny. Ale na tym nie koniec nowości.

Co nowego w Mapach Google na iOS?

Tą najistotniejszą nowością jest dodanie trybu ciemnego do aplikacji. Wdrażany jest on stopniowo, więc do wszystkich powinien trafić w ciągu najbliższych tygodni. Na ten temat nie ma co się jednak rozpisywać, więc przejdźmy do tych innych funkcji.

Użytkownicy Map Google na iOS dostaną również możliwość udostępnienia swojej bieżącej lokalizacji podczas pisania wiadomości w iMessage. Wystarczy, że dotkniemy ikony Map w aplikacji wiadomości, a po dokładnym ustaleniu naszej lokalizacji możemy wybrać opcję jej przesłania. Po tym druga osoba będzie miała dostęp do naszej lokalizacji przez godzinę (ustawienie domyślne). Będzie również opcja przedłużenia do maksymalnie trzech dni, a udostępnianie można zakończyć w każdej chwili.

Czytaj też: Google automatycznie zapisze postępy w formularzach i ankietach

Do Map trafia też widżet o natężeniu ruchu w pobliżu lokalizacji użytkownika. Bez wchodzenia do aplikacji będzie można zobaczyć te informacje z poziomu ekranu głównego.