Reklama
aplikuj.pl

Oficjalny GeForce RTX 3070 z chłodzeniem Noctua? ASUS pracuje nad ciekawym projektem

GeForce RTX 3070 z chłodzeniem Noctua, RTX 3070 z chłodzeniem Noctua, ASUS NOCTUA

Chociaż nie zdziwi Was zapewne podmiana wentylatorów na karcie graficznej z oryginalnych na te, które montuje się zwykle na obudowie, to fakt, że ASUS pracuje nad oficjalną kartą GeForce RTX 3070 z chłodzeniem Noctua troszeczkę pewnie może rozbudzić Waszą wyobraźnię.

Noctua jest znana przede wszystkim ze swoich wentylatorów wysokiej klasy, a że producenci kart graficznych lubują się we współpracach ze znanymi na rynku chłodzeń producentami, aby zapewnić klientom jeszcze ciekawsze modele, to nieoficjalna wspólna praca między firmą Noctua i ASUS nie dziwi aż tak. Wspominamy, że jest ona nieoficjalna, bo nie powinniśmy o niej wiedzieć, ale dowiedzieliśmy się z ostatniego zgłoszenia do Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej.

Czytaj też: Radeon Pro W6800X Duo, to karta z dwoma GPU, którą wykorzysta Apple

ASUS pracuje nad kartą GeForce RTX 3070 z chłodzeniem Noctua

Wśród zgłaszanych przez ASUSa modeli znalazł się RTX3070-8G-NOCTUA, czyli GeForce RTX 3070 z chłodzeniem Noctua, o którym serwis Hwcooling wspominał już pod koniec lipca. Jego próby wyjaśnienia współpracy ASUSxNoctua u źródeł zaowocowały wiadomością, która jasno wskazuje, że ta karta już powstaje.

Czytaj też: Czy ludzie chcą płacić kryptowalutami? Najnowsze badanie odpowiada

Na ten moment nie wiadomo jednak, czy oficjalny GeForce RTX 3070 z chłodzeniem Noctua przyjmie postać modelu pokroju tego powyżej, czy może będzie to po prostu karta z chłodzeniem AIO, którego radiator będzie wyposażony w wentylator Noctua. Najlepiej byłoby oczywiście zobaczyć model pokroju tego nieoficjalnego na zdjęciu powyżej (autorstwa RS-kuuskyt z Reddita), bo kultowy beż i brąz dla Noctua jest w pewnym stopniu dziwnie pociągający.