Reklama
aplikuj.pl

Wyniki Electronic Arts to same dobre informacje dla graczy

electronic arts

Electronic Arts zaprezentowało swoje plany na przyszłość. Brzmią naprawdę dobrze.

Konferencja inwestorska EA

Electronic Arts standardowo, przygotowało kolejne informacje dla inwestorów. Podczas takich prezentacji, pojawiają się też ważne dla graczy wieści. Liczne pytania pozwalają nam poznać plany korporacji na przyszłość i wygląda na to, że EA znalazło złoty środek. Jednocześnie Elektronicy mają masę pieniędzy z gier-usług, ale również sporo pracy idzie również w klasyczne produkcje fabularne, które tak wielu kocha.

EA już dawno zauważyło, że jednak gry dla pojedynczego gracza się sprzedają. Fani wprost rzucili się na Star Wars Jedi, a to sprawiło, że Elektronicy zmienili swoje nastawienie do tego typu produkcji. Darmowe dodatki, długie wsparcie aktualizacjami… Dostaliśmy przecież odświeżone Mass Effecty, a tworzony jest nawet nowy Dead Space!

Jak poradziły sobie gry?

Jeśli ktoś martwił się o to, jak sprzeda się Mass Effect Legendary Edition (bo przecież fatalna sprzedaż pewnie znowu hamowała by EA przed inwestowaniem w single-player) to mamy bardzo dobre wieści. Jak przyznali przedstawiciele korporacji – Mass Effect sprzedał się powyżej oczekiwań zakładanych przez wydawcę! Co ciekawe, wynik jest podobno sporo wyższy od tego na co liczono! Uf! Można odetchnąć.

Co z innymi grami? Marka Star Wars Jedi okazała się kurą znoszącą złote jaja i w związku z tym w serię dalej będą ładowane spore pieniądze. Odebranie ekskluzywności gier Star Wars EA nie wpłynęło na aktywność deweloperów w przypadku tej marki.

Czytaj też: Beyond Good and Evil 2 porzuca część konsol. Nowa wersja gry może się udać

Battlefield 2042 również wypada świetnie. Była to najczęściej dyskutowana gra w czerwcu 2021, a zwiastuny FPSa na wszystkich kanałach w sieci obejrzano 210 milionów razy. To… daje szansę na naprawdę świetną sprzedaż.

Co w związku z markami, z którymi jest na razie cicho? EA wspomniało o Need for Speed, którego nowe wcielenie jest już w produkcji, choć deweloperzy potrzebują jeszcze trochę czasu. Podobno plan na przywrócenie świetności serii jest już gotowy. A jeśli pytacie już o Dead Space… ostatnio ujawniono bardzo dużo i jedyne, co EA ma teraz do powiedzenie to to, że cieszy ich pozytywny odbiór tytułu przez graczy.

EA i pieniądze

Jeśli chodzi o same sprzedażowe sprawy, to dowiedzieliśmy się np. że Apex Legends wygenerowało dla Electronic Arts dwa miliardy dolarów w ciągu dwóch lat. Zdradzono również, że 58% sprzedaży gier na PlayStation oraz Xbox pochodziło z dystrybucji cyfrowej. W zeszłym roku było to 52%. Ciekawostka – Sony ogłosiło, że 63% gier na PlayStation sprzedało się za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej.

Czytaj też: Wstępne wymagania sprzętowe Battlefield 2042 ujawnione

Na koniec – mobilki. EA zamierza iść również i w tym kierunku. Powstaje nowy, smartfonowy Need for Speed tworzony przez Tencent, a takie zespoły jak Glu, Metalhead, Playdemic oraz Codemasters mają rozwijać gry sportowe.