Reklama
aplikuj.pl

Niewiarygodnie wyglądające Horizon Zero Dawn na PC za kilkanaście tysięcy

horizon zero dawn

Mody potrafią wycisnąć z Horizon Zero Dawn znacznie więcej, niż pozwolili sobie na to twórcy. Musimy mieć tylko do tego dość dobry komputer…

Horizon Zero Dawn na modach

Horizon Zero Dawn jest póki co jedyną odsłoną, która dostępna jest na PC. Powstające Horizon Forbidden West to tytuł ekskluzywny dla PlayStation 4 i PlayStation 5. Aby zatem poznać kontynuację przygód Aloy, musicie kupić konsolę lub poczekać kilka lat na ewentualną zapowiedź wersji PC. Jeśli takowa rzeczywiście, kiedykolwiek powstanie.

Pecetowcy polubili tę konsolową produkcję i niemalże od dnia premiery przygotowują dla niej przeróżne mody. Dostępnych jest już wiele modyfikacji, które pozwalają zmienić oprawę graficzną gry lub jeszcze bardziej ją podkręcić.

Czytaj też: Wstępne wymagania sprzętowe Battlefield 2042 ujawnione

Jaki efekt uzyskamy po zainstalowaniu kilku modów na delikatną zmianę oprawy oraz poprawienie np. cieniowania? Zapewne domyślacie się, że gra będzie jeszcze ładniejsza. Ale dodajcie do tego rozdzielczość 8K… Tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa. Zabawa, która wymaga potężnego komputera.

Wideo, które widzicie powyżej to właśnie pokaz rozgrywki z Horizon Zero Dawn, które to działa w rozdzielczości 8K na komputerze wyposażonym w kartę graficzną ASUS TUF RTX 3090 @ 2100mhz, 32 GB RAMu oraz procesor AMD Ryzen 9 3900X CPU. Efekt po prostu zniewala, choć trzeba przyznać, że Horizon Forbidden West na PlayStation 5 również daje radę!

Horizon – komiks i gra VR

Co szykowane jest jeszcze dla graczy, związanego z marką Horizon? Jakiś czas temu wydane zostały oficjalne komiksy, które przedstawiają wydarzenia pomiędzy Horizon Zero Dawn a Horizon Forbidden West. 11 sierpnia Egmont wyda zbiorcze wydanie komiksów, które zatytułowane zostało Raróg.

Czytaj też: Beyond Good and Evil 2 porzuca część konsol. Nowa wersja gry może się udać

Z przecieków wiemy również, że w produkcji jest również gra z serii Horizon, przeznaczona na nowy PlayStation VR! Nie wiadomo, czy mówimy tutaj o Horizon Zero Dawn przeniesionym na PSVR czy może o zupełnie nowej produkcji. Biorąc jednak pod uwagę, to, że Sony zamierza tworzyć gry AAA, które będzie można jednocześnie grać w standardowy sposób oraz poprzez PSVR, to może… Horizon Forbidden West będzie taką właśnie grą?