Reklama
aplikuj.pl

Netflix zmienia cennik. Jedni się ucieszą, inni nie bardzo

Platforma Netflix wprowadza zmiany w cenniku planów subskrypcyjnych. O dziwo jednak, nie wszystkie zdrożeją, bo niektórzy będą mogli cieszyć się ze znacznej obniżki.

Netflix – zmiany cen planów subskrypcyjnych

Platforma streamingowa Netflix jest, bez wątpienia, jedną z najpopularniejszych na świecie. Oferuje dostęp do bardzo szerokiego wyboru filmów czy seriali. Do tej pory za Plan Podstawowy, czyli taki dla jednej osoby trzeba było zapłacić 34 zł. To o wiele więcej, niż za dostęp do swojej platformy chce Amazon czy HBO (mowa o dostępnym w naszym kraju HBO GO). Jednak jeśli dzieliliśmy subskrypcję z domownikami mogliśmy sporo zaoszczędzić. Plan standard, z którego można korzystać na dwóch ekranach jednocześnie kosztował 43 zł, zaś Premium ( 4 ekrany jednocześnie) – 52 zł. Dzieląc koszty z innymi wychodziło bardzo korzystnie.

Czytaj też: Spotify Plus – serwis testuje tańszy pan subskrypcyjny

Dziś jednak dowiedzieliśmy się, że Netflix wprowadza zmiany w swoim cenniku. Nie każdy będzie na nie narzekał, bo w przypadku planu Podstawowego cena obniżyła się o 15%, czyli teraz zapłacimy za niego 29 zł miesięcznie. Plan Standard nadal kosztuje 43 zł, jednak podwyżka o 15% dotknęła planu Premium. Zamiast 52 zł będzie trzeba zapłacić za niego 60 zł.

Podwyżki cen spodziewaliśmy się już od jakiegoś czasu, więc to nie powinno nikogo dziwić. Na razie jeszcze nie znamy dokładnej daty wdrożenia nowego cennika w Polsce, jednak Netflix powiadomi o tym subskrybentów na 30 dni przed wprowadzeniem zmian w życie.