Reklama
aplikuj.pl

Dead Space Remake jak God of War. Nowe informacje o grze

dead space

Spragnieni wiadomości na temat Dead Space Remake? Mamy kilka wieści od deweloperów, które powinny Was ucieszyć.

Dead Space przemyślany

Remake Dead Space przeciekał od jakiegoś czasu, ale nikt nie był w stu procentach przekonany, co do tego, że tytuł rzeczywiście powstaje. Electronic Arts ujawniło jednak istnienie produkcji i gracze naprawdę mogą się szykować na powrót do przerażającego kosmosu.

Czytaj też: W The Last of Us 2 wrogom wybuchała… pewna część ciała. Dobrze, że to usunęli

Na ten moment wiemy, że gra będzie odnowioną, pierwsza częścią gry, która jednak rozbuduje doświadczenie. Dotychczas zamknięte lokacje czy niewykorzystane pomysły pojawią się w grze, a te mechaniki, które zawiodły w oryginalnej odsłonie – zostaną usunięte. Nowa technologia pozwala deweloperom stworzyć przerażający tytuł, a nad całością czuwają fani serii, którzy to muszą potwierdzić deweloperom, że ich pomysły mogą pojawić się w grze. Brzmi rewelacyjnie!

Nowe informacje o Dead Space Remake

Twórcy jednak po ogłoszeniu gry, znów zabrali się do pracy i nie mogliśmy liczyć na żadne nowe informacje. Nawet Electronic Arts nie pisnęło słówkiem o niczym nowym, podczas swojej prezentacji dla inwestorów i wspomniało tylko, że bardzo cieszy ich pozytywne przyjęcie wizji gry przez graczy.

Na szczęście, deweloperzy Dead Space udzielają od czasu do czasu wywiadów i możemy z ich ostatnich wypowiedzi wywnioskować kilka spraw dotyczących tego tytułu.

Jak się okazuje, twórcy gry uzyskali dostęp do oryginalnych dokumentów designerskich z czasów produkcji całej trylogii. Dzięki temu rozumieją poprzednich twórców i wiedzą na co zwracać szczególną uwagę. Niektóre z rozwiązań, nad którymi wtedy dyskutowano, dziś są mechanikami, które są przestarzałe, dlatego też są one wycinane z tytułu.

Czytaj też: Niewiarygodnie wyglądające Horizon Zero Dawn na PC za kilkanaście tysięcy

Informacje od twórców przynoszą jednak jeszcze jedną ciekawostkę. Dead Space inspirowane jest God of War z 2018 roku. Konkretnie, mowa tutaj o rozwiązaniu związanym z kamerą podążającą za graczem i przedstawiająca poszczególne wydarzania. Jeśli pamiętacie nowe przygody Kratosa, to mogliście zwrócić uwagę na to, że w grze nie ma ani jednego cięcia. Kamera cały czas podąża za bohaterami i pokazuje ich przygody. Identyczne rozwiązanie ma zostać zastosowane w Dead Space Remake. Twórcy chcą osiągnąć identyczny efekt, co sprawi, że gracz będzie jeszcze bardziej czuł się uczestnikiem wydarzeń. A w horrorach może dać to… przerażający efekt.