Reklama
aplikuj.pl

Remake Fallout 1 oraz Skyrim coraz bliżej? Bethesda ma nowe studio

bethesda

Cóż za remasterowy początek dnia! Bethesda może nas zaskoczyć tym, co szykuje jej nowe studio.

Strzępki informacji

Musicie wiedzieć, że to, o czym zaraz będziemy mówić, to połączenie kilku informacji, które powoli przeciekają do bardziej znanych informatorów. Skullzi TV to YouTuber, który otrzymał informacje, od kilku innych osób, twierdzących, że nowe studio Bethesdy otrzymało zadanie odnawiania starszych gier studia.

Czytaj też: A Plague Tale: Innocence za darmo do 12 sierpnia

Wieści, które krążą po sieci są czasem mieszane przez niektórych „informatorów” przez co ciężko jest zebrać wszystko razem. Talyer McVicker, choć jest osobą, która potrafi dobrze opowiadać o grach, to jednak nie raz jego informacje o serii The Elder Scrolls okazały się zupełnie nietrafione. Dlatego też jeśli przeczytacie, że na LinkedIn można znaleźć deweloperów nowego studia, to raczej jest to nieprawdziwa informacja, ponieważ nikt nie jest w stanie znaleźć tych osób.

Bethesda i remastery oraz remake’i

Co jednak wiemy o nowym studiu Bethesdy? Zespół ma nazywać się Artifact i jego głównym zadaniem jest odnawianie starszych tytułów od Beth lub wydawanych przez tę firmę. Deweloperzy mają zatem dostęp do takich marek jak:

  • Arx Fatalis
  • Fallout
  • Quake
  • The Elder Scrolls
  • Rage
  • Dishonored
  • Wolfenstein

… i kilka innych. Roboty mają zatem pełno!

O ile raczej nie powinniśmy się nastawiać na odnowione Dishonored czy Rage, to jednak niektóre marki mogą już liczyć na lifting. Szczególnie, że Artifact ma zajmować się także najstarszymi odsłonami gier.

Nad czym ma pracować Artifact?

Informacje, które warto brać pod uwagę przy prześwietlaniu studia to to, że deweloperzy mają w tej chwili zajmować się kilkoma projektami. Powstawać mają odnowione wersje Fallout 1 oraz Fallout 2 oraz… nowa odsłona, która być może będzie przypominała kształtem klasyczne, izometryczne odsłony.

Czytaj też: Początek serialu The Last of Us w produkcji. Zdjęcia z planu potencjalnego hitu

Artifact nie kryje się z tym, że studio dłubie także przy The Elder Scrolls V: Skyrim. Oficjalnie wiadomo, że zespół ma przygotowywać „dokumentację” dotyczącą celebrowania dziesięciolecia wspomnianego Skyrima. 10 lat od premiery mija 11 listopada 2021, więc jesteśmy coraz bliżej ujawnienia nam tego, co przygotowało Artifact. Kiedy jednak zostanie to wszystko ogłoszone? Jedynym terminem, który pasuje do Bethesdy jest Quakecon 2021, który odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. To jednak impreza skupiona na Quake’u, więc czy warto tam ogłaszać rzeczy związane z marką The Elder Scrolls? Następne dogodny dla Bethesdy termin, to dopiero przyszłoroczne E3. Wygląda na to, że jeśli przecieki się potwierdzą, to Bethesda weźmie nas z zaskoczenia.