Reklama
aplikuj.pl

Wodne rękawice bokserskie hitem. Ponoć idealnie zastępują worek treningowy

Wodne rękawice bokserskie, rękawice bokserskie, rękawice bokserskie na wodę

Chociaż mogłoby się wydawać, że niektóre gadżety na sukces nie zasługują, wodne rękawice bokserskie na Kickstarterze stały się hitem, co potwierdza zebranie prawie 100000 złotych w ramach kampanii, wymagającej zaledwie 19440 wpłat.

76 ludzi uznało, że kosztujące 99$ Aqua Boxing Gloves, czyli w praktyce po prostu wodne rękawice bokserskie są godne swojej ceny, która po premierze na rynku będzie do kupienia za 199$. Stworzone przez trenera i profesjonalnego boksera, Toniego Adenirana, rękawice mają za zadanie imitować worek treningowy, obciążają ręce użytkownika wodą. Dlatego też buduje je wytrzymały winylowy korpus, regulowane zapięcie na nadgarstek na rzep i wewnętrzny zbiornik.

Czytaj też: Adidas wydrukował sportowe okulary. Ważą niewiele i gwarantują świetną wentylację

Do tego zbiornika można nalać do około 2,5 litra wody, zwiększając znacznie początkową wagę 680 gramów każdej rękawicy. Jednak to nie tylko sztuczne obciążenie, które można byłoby zastąpić w domowych warunkach czymkolwiek, robi tutaj robotę. Ponoć za każdym ciosem woda przelewa się najpierw do przedniej części rękawicy, a następnie z powrotem, co imituje opór i tym samym prawdziwy trening z workiem.

Czytaj też: Naukowcy opracowali rozpuszczający się w wodzie smartwatch

Twórca dodatkowo podkreśla, że w przeciwieństwie do innych metod treningowych, w których stosuje się obciążenia statyczne, jego wodne rękawice bokserskie pomagają również budować inne mięśnie, a ponadto nie wymagają od użytkowników trzymania ciężarów w rękach podczas treningu. Wszystko to przy zminimalizowaniu kontuzji w razie niefortunnego uderzenia w worek.