Reklama
aplikuj.pl

Sztuczna inteligencja „przywraca do życia” modelki sprzed ponad 100 lat

Sztuczna inteligencja "przywraca do życia" modelki sprzed ponad 100 lat

Potencjał drzemiący w sztucznej Inteligencji i uczeniu maszynowym jest ogromny. Pokazuje to chociażby deep fake, technologia pozwalająca jednak nie tylko podmienić twarz na nagraniu, ale również przywrócić do „życia” dawno zmarłe, uchwycone na fotografiach, osoby.

Sztuczna inteligencja i „Piękności z przeszłości przywrócone do życia”

Przy pomocy sztucznej inteligencji możemy zrobić wiele rzeczy. Jedną z nich zobaczymy na kanale Mystery Scoop, gdzie przy pomocy uczenia maszynowego i animacji SI udało się sprawić, że modelki sprzed przeszło 100 lat na moment powróciły do życia. Stare fotografie zostały realistycznie pokolorowane i to nie przez grafika, a właśnie przy pomocy technologii ożywiania zdjęć. SI przeanalizowało wiele zdjęć, by móc finalnie przedstawić efekt, który możecie zobaczyć na materiałach poniżej.

Dodatkowo wykorzystano technologię zwaną „Deep Nostalgia”, która pozwala na animację twarzy uchwyconej na zdjęciach. Modelki mrugają więc oczami czy lekko poruszają głową. Zabawiono się również z postarzaniem twarzy, dodawaniem uśmiechu i innej fryzury albo makijażu. I wiadomo, efekt nie jest jeszcze całkowicie realistyczny, jednak trzeba przyznać, że robi ogromne wrażenie. Warto też wspomnieć, ze technologia ta cały czas jest rozwijana, więc niedługo możemy już nie być w stanie rozpoznać tych „sztuczek”.

Czytaj też: Szybkie przewijanie wraca do mobilnej aplikacji YouTube

Na kanale znajdziemy też filmy, na których „do życia” przywracane są osoby z historycznych portretów.