Reklama
aplikuj.pl

Premiera Xiaomi Pad 5 i Pad 5 Pro. To pierwsze tablety producenta od trzech lat

Xiaomi Pad 5
Xiaomi Pad 5

Wreszcie Xiaomi powróciło na rynek tabletów, celując w wysoką półkę, co podkreśla sama cena, zaczynająca się (w przeliczeniu) od 1200 zł. Premiera Xiaomi Pad 5 i Pad 5 Pro jest więc dla producenta ważna, a to, czy będzie też udana, wykażą pierwsze tygodnie w sprzedaży.

Na ten moment rodzina Pad 5 jest dostępna tylko w Chinach, ale możemy być pewni, że Xiaomi wjedzie z czasem na inne rynki. Wtedy też poznamy dokładniejsze ceny, bo na ten moment wiemy, że za te tablety zapłacimy od 1200 do 2100 złotych w przeliczeniu 1:1 z jenów. Każdy z wariantów otrzyma też różne wersje pojemności pamięci, bo podstawowy model kupimy w konfiguracji 6/128 lub 6/256, podczas gdy Pro wystąpi z konfiguracją 6/256 lub 8/256 GB. Topowy wariant całej rodziny (Pro 5G) sięgnie po dodatek łączności 5G i to za niego zapłacimy najwięcej.

Czytaj też: Samsung Exynos W920, to pierwszy taki SoC w historii. Napędzi Galaxy Watch 4

Premiera Xiaomi Pad 5 i Pad 5 Pro. Tablety chwalą się ekranem, baterią i nie tylko

Bez względu na wybór wersji, oko będziecie cieszyć 11-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 2560×1600 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz. 10-bitowe panele obiecują bogatą gamę kolorów, wysoką jasność do 500 nitów, wsparcie HDR10, a także technologię TrueTone.

Tablety Pad 5 Xiaomi można nazwać jednymi z najwydajniejszych na bazie Androida (11) obecnie na rynku, dzięki temu, że napędza je układ Snapdragon 860 lub Snapdragon 870. Ten pierwszy trafił do każdej wersji z Wi-Fi, a drugi pozostał ekskluzywny dla najbogatszego wydania z łącznością 5G. Różnice jednak występują również między samymi wariantami i tak też Pad 5 Pro zasila 8600 mAh akumulator wspierający ładowanie 67 W, a Pad 5 okazalszy, bo 8720 mAh akumulator, ale już z ładowaniem mocą 33 watów.

Pomimo całego tego dobra, Xiaomi Pad 5 nie są specjalnie wielkie, bo ważą zaledwie 515 gramów (nieco ponad dwa razy więcej, ile popularne smartfony) i bez etui są cienkie (6,86 mm). Warto bowiem zaznaczyć, że każdy z nowych tabletów może zyskać więcej funkcjonalności w połączeniu z dostępnym do kupienia rysikiem oraz magnetyczną osłoną klawiatury.

Czytaj też: Czekacie na Realme GT Master Edition w Europie? Mamy dobre wieści

Po stronie aparatów Xiaomi zapewniło swoim tabletom tylko moduły na tyle. Tak też w podstawowej wersji Pad 5 znajdziecie pojedynczy aparat 13 Mpx na tyle, w wersji Pro Wi-Fi połączenie 13 Mpx aparatu z 8 Mpx ultraszerokokątnym, a w najdroższym wydaniu Pro Wi-Fi+5G aż 50 Mpx jednostkę w towarzystwie tej ultraszerokokątnej. W nim dodatkowo możecie liczyć na cztery głośniki dostrojone do standardu Dolby Atmos – dwa na górze i dwa na dole.