Reklama
aplikuj.pl

Znamy proces produkcji układów SoC Apple dla iPhone i Maców 2022

proces produkcji układów SoC Apple dla iPhone i Maców 2022, proces produkcji układów SoC Apple, proces produkcji układów Apple

Im niższy proces technologiczny wykorzystany w produkcji układów krzemowych, tym wyższa wydajność i energooszczędność. To więc jeden z najprostszych i jednocześnie najtrudniejszych sposobów na ulepszenie nowej generacji sprzętu, więc pytanie, czy proces produkcji układów SoC Apple dla nowych sprzętów podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej?

Dowiedzieliśmy się, jaki produkcji układów SoC Apple zostanie wykorzystany do iPhone 14 oraz nowych Maców w 2022 roku

Chociaż premiera iPhone 13 jest już tuż za rogiem i wiemy, że Apple nadal będzie w przypadku ich układów bazować na 5 nm procesie technologicznym, to najnowszy raport DigiTime’s (via MacRumors) wyjawił, jak to będzie ze sprzętem firmy już w 2022 roku. Wychodzimy dosyć daleko w przyszłość, bo o całe dwie generacje smartfonów, ale spokojnie, zbyt wiele na ten temat nie mamy do powiedzenia.

Czytaj też: Oficjalny zwiastun Xiaomi Mi Pad 5 ujawnia coś ciekawego

Raport wspomina bowiem tylko o tym, że Apple iPhone i Mac 2022 będą wyposażone w układy produkowane nie w 5 nm, jak teraz, a w 3 nm procesie firmy TSMC. Ponoć ten jeden z największych producentów chipów na świecie rozpocznie masową produkcję chipów 3 nm dla Apple w drugiej połowie przyszłego roku. Warto tutaj przypomnieć, że dawniej informowano o dążeniu TSMC do zwiększenia zdolności do masowej produkcji chipów 3 nm, ale wtedy nie wspomniano, że częścią tych wysiłków będzie dążenie do zapewnienia nich produktom Apple.

TSMC jest na dobrej drodze, aby ruszyć z masową produkcją 3 nm układów w drugiej połowie 2022 roku dla urządzeń Apple, zarówno iPhone’ów, jak i komputerów Mac, według źródeł branżowych.

– podaje DigiTime’s.

Czytaj też: Chiny pozywają Tencent. Powodem jeden z trybów w WeChat

Oznacza to, że nowe iPhone i komputery Mac w 2022 roku doczekają się jeszcze wyższej wydajności oraz żywotności baterii już na poziomie samego procesu produkcyjnego. Więcej szczegółów będziemy zapewne poznawać w toku rozwoju wydarzeń, a teraz… teraz po prostu czekamy na wyposażone w 5 nm układy iPhone 13.