Reklama
aplikuj.pl

Wipeout powróci na PlayStation 5 i PlayStation VR 2

wipeout

Fani serii Wipeout mogą szykować się na powrót swojej ukochanej marki. Tytuł ma być już w produkcji i wpasowywać się w plany Sony dotyczące VR.

Wipeout na PS5 i…

Seria Wipeout w ostatnich latach trochę przycichła. Fani tego typu rozgrywki musieli się zadowolić wieloma niezależnymi produkcjami, które inspirowały się omawianą serią, jednakże nikt nie był w stanie dorównać poziomowi gry, kojarzonej z konsolami PlayStation. Ostatni tytuł serii to Wipeout Omega Collection, które powstało w 2017 roku na PlayStation 4. Oprócz tego, gra była też grywalna na PlayStation VR.

Ponownie nastąpiły lata ciszy, które jeszcze by trwały, ale jeden z informatorów stwierdził dziś, że nie będzie dłużej ukrywał wieści na temat produkcji.

Nick ujawnił, iż seria Wipeout znów powraca. Tytuł planowany jest już na PlayStation 5, więc raczej posiadacze PS4, którzy są fanami serii, będą musieli upolować w sklepach swoje PS5.

PlayStation VR 2 z mocnym tytułem

Nowy Wipeout powstaje też z myślą o PlayStation VR 2. Prawdopodobnie, podobnie jak w poprzedniej odsłonie gry, będziemy mogli zasiąść w kokpicie pojazdu i w zupełnie inny sposób doświadczyć tego, co przygotowali twórcy.

Czytaj też: PlayStation Plus Premium. Co powiecie na anime?

Wpasowuje się w to ujawnioną niedawno politykę Sony, które ma w planach tworzenie wysokiej jakości gier wysokobudżetowych, które będzie można ogrywać jednocześnie na płaskim ekranie oraz w goglach wirtualnej rzeczywistości. Możemy się spodziewać, że w produkcji jest już kilka tego typu gier. Przecieki mówią o Wipeout oraz Horizon. Ciekawe, co jeszcze Sony przeniesie do VR?

Kto to robi?

Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Lucid Games. Pierwsze słyszycie? Deweloperzy są odpowiedzialni za niedawne Destruction AllStars, które nie zostało przyjęte przez graczy tak ciepło, jak zapewne wyobrażało, to sobie Sony.

Czytaj też: Beta testy Diablo 2 Resurrected – poznaliśmy szczegóły

Twórcy mają jednak większe doświadczenie, bo pomagali przy produkcji takich gier jak Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Need for Speed Payback czy Goat Simulator. Jeśli Sony da im odpowiedni budżet, a projekt zostanie dobrze zaplanowany – to się może udać!