Reklama
aplikuj.pl

WhatsApp pozwoli w końcu przesłać historię wiadomości pomiędzy Androidem i iOS

whatsapp

Długo wyczekiwana funkcja w końcu trafi do komunikatora WhatsApp. Chodzi o możliwość przesyłania historii wiadomości pomiędzy Androidem a iOS.

Po miesiącach plotek, WhatsApp wdraża wyczekiwaną funkcję

Przy okazji wydarzenia Unpacked i premiery Galaxy Z Fold3 i Z Flip3 ogłoszono, że WhatsApp umożliwia przesyłanie historii chatów z iOS. Nowe składane urządzenia Samsunga mają być właśnie pierwszymi, do których trafi aktualizacja po to, by posiadaczom iPhone’ów łatwiej było zmienić telefon. Oczywiście nie tylko posiadacze tych smartfonów będą mogli z nowości skorzystać.

Czytaj też: Jeśli cenisz prywatność, sprawdź nową funkcję komunikatora Signal

Po nich, w pierwszej kolejności, będzie ona wdrażana na urządzeniach Samsunga z systemem Android 10 lub nowszym, a dopiero potem, w nadchodzących tygodniach, trafi zarówno do posiadaczy iOS jak i Androida. Dokładne ramy czasowe nie są niestety znane.

Źródło: The Verge

Czytaj też: Nowa oferta internetowa Heyah 01. 50 GB za 19,99 zł!

Przesyłanie czatów będzie możliwe, gdy zarówno urządzenia z systemem iOS, jak i Android będą fizycznie podłączone za pomocą kabla USB-C do Lightning. Przesyłanie historii przez sieć będzie niemożliwe. Warto wspomnieć, że jeśli ktoś posiada więcej niż jedną kopię zapasową historii czatów, obrazów i wiadomości głosowych w chmurze, kopie te nie zostaną po przeniesieniu scalone.