Reklama
aplikuj.pl

Myślicie, że akumulatory Tesli szybko tracą pojemność? Prawda jest inna

odświeżenie wnętrza Modelu Y, Model Y 2021, Tesla Model Y 2021

Tesla udostępniła nowe informacje na temat tego, czy po zakupie jej samochodu elektrycznego możecie spać spokojnie przez kilka lat użytkowania. Innymi słowy, ujawniła dane odnośnie tego, czy akumulatory Tesli szybko tracą pojemność.

Czy akumulatory Tesli szybko tracą pojemność? Firma ujawniła swoje dane na ten temat

Wielu kręci nosem na w pełni elektryczne samochody nie bez powodu. Nasze smartfony przyzwyczaiły nas do tego, że po pewnym czasie ich akumulator „trzyma gorzej”, więc to naturalne, że podobnie będą zachowywać się akumulatory w samochodach, gdzie tolerancja na ewentualny brak poziomu naładowania jest mniejsza. Ta degradacja, to nic innego, jak fizyczne zmiany w akumulatorach, które powodują obniżenie pojemności po pewnej liczbie cykli rozładowania i ładowania.

Czytaj też: Toyota pokazała dwa warianty Supry na 35-lecie. SZ-R i RZ Anniversary trafią tylko do szczęśliwców

Wedle najnowszych danych Tesli akumulatory zainstalowane w Modelu S i Modelu X największe straty odnotowują przy pierwszych 160934 kilometrach, aby następnie zwolnić i ustabilizować się przez następne 160934 km. Finalnie po przejechaniu 321868 kilometrów spadek pojemności wynosi około 10%, co jest i tak świetnym wynikiem, bo według Tesli w przypadku USA średnio po takim przebiegu samochody w USA są złomowane, podczas gdy w Europie złomujemy ponoć szybciej, bo po przejechaniu ~241400 km.

Czytaj też: Ze złomowiska na off-roadowe tory. Takiego Modelu 3 Tesli jeszcze nie widzieliście

Jak z kolei sprawa ma się przy Modelu dla mas, czyli Modlu 3? Wedle Tesli akumulatory w tych pojazdach są w stanie wytrzymać ponad 800 tysięcy kilometrów przy podobnej utracie pojemności, a w przyszłości ta wartość ma zostać podwojona.