Reklama
aplikuj.pl

Toyota pokazała dwa warianty Supry na 35-lecie. SZ-R i RZ Anniversary trafią tylko do szczęśliwców

Toyota pokazała dwa warianty Supry na 35-lecie, Supra SZ-R Anniversary, Supra RZ Anniversary, dwa warianty Supry na 35-lecie,

Swoje pierwsze kroki w naszej świadomości Supra zrobiła jeszcze w latach 1978-1986, kiedy tak nazwano wersję modelu Celica. Dopiero później stała się odrębnym modelem, który ma już na karku całe 35 lat i z tej właśnie okazji Toyota przygotowała dwa wyjątkowe warianty, żeby uczcić tę rocznicę.

Szczęśliwcy wylosowani w loterii otrzymają szansę na zakup wyjątkowego samochodu sportowego. Co oferują warianty Supry na 35-lecie?

Dla Toyoty Supra jest poniekąd piaskownicą, co potwierdza liczba jej specjalnych edycji w obecnej generacji, która na rynku jest dopiero od około 30 miesięcy. Tym razem marka przygotowała dla nas wydanie 35th Anniversary, czyli to, świętujące 35-lecie Supry na rynku. Na ulepszenia pod kątem mechanicznym nie liczcie jednak, bo Toyota, przygotowując swoją wyjątkową Suprę, postawiła wyłącznie na zmiany wizualne.

Czytaj też: Premiera Toyota Land Cruiser 2022. Nowa platforma i V6 na miejscu V8

W planach Toyoty jest wyprodukowanie po 35 egzemplarzy dwóch dokładnie wariantów, bo SZ-R i RZ, których cena wynosi kolejno 6535000 i 7835000 jenów (230 i 275 tysięcy złotych). Możliwość ich nabycia przypadnie dodatkowo nie wszystko, bo wyłącznie szczęśliwym wybrańcom, którzy zostaną wybrani w loterii już 7 września.

Czytaj też: Najdroższa Supra w historii marki. Oto Toyota Supra A91-CF Edition

Supra SZ-R 35th Anniversary sięgnęła po czerwone zaciski hamulcowe i matowy czarny lakier na osłonach lusterek bocznych. Dodatkowo może być kupiona w pięciu różnych kolorach, podczas gdy wnętrze uzupełnia tapicerka z Alcantary i skóry oraz sportowe pedały. Mocniejszy wariant RZ zapewnia z kolei dodatkowo pełną skórzaną tapicerkę i moduł ładowania bezprzewodowego, łącząc szare nadwozie z całkowicie czerwonymi siedzeniami.