Reklama
aplikuj.pl

Pełnowymiarowa Supra z Lego. Replika z klocków ma nawet swój napęd

Pełnowymiarowa Supra z Lego, replika supra, supra z lego

Przed kilkoma Toyota pokazała dwa warianty Supry na 35-lecie tego modelu, ale to była tylko część świętowania. Teraz pełnowymiarowa Supra z Lego, czyli oficjalnie zaprojektowana i stworzona przez firmę Lego replika, stała się kolejnym przejawem dbania Toyoty o klientów zakochanych w tym modelu.

Toyota na 35-lecie marki postanowiła zaskoczyć świat pełnowymiarową repliką modelu Supra z Lego

Twórcy postawili na odwzorowanie rzeczywistego modelu Supra SZ-R 35th Anniversary w charakterystycznym żółtym kolorze, oddając wszystkie szczegóły możliwie najwierniej. Od zacisków hamulcowych i tarcz po światła, siedzenia w kabinie (z pominięciem tego dla kierowcy) i drobnostki pokroju pokręteł. Oczywiście nie wszystko zostało wykonane z klocków Lego, bo kierownicę, felgi i koła zapożyczono od rzeczywistego samochodu, co dotyczy też emblematów Toyoty.

Czytaj też: Najnowsze Mercedesy wykrywają już dziury w drodze i ostrzegają innych

Powyżej możecie podejrzeć proces składania modelu Supra z Lego, który objął 477303 klocków Lego i trwał aż 2400 godzin roboczych. Finalnie klockowa replika oddaje jednak w całości ducha oryginału, a choć jej wymiary nie odpowiadają mu w idealnym stopniu (204 vs 186,5 szerokości i 435 vs 438 cm długości), to projektanci zadbali o funkcjonujące światła i nawet układ napędowy.

Czytaj też: Model 3 Tesli pierwszym tak dobrze wycenionym elektrycznym samochodem

Ważąca 1885 kilogramów replika Supry z klocków Lego jest w stanie rozpędzić się do 28 km/h za sprawą elektrycznego układu napędowego. Zobaczyć ją w rzeczywistości można do 11 października w Legoland w Japonii, a następnie podczas japońskiej serii wyścigów Super GT.