Reklama
aplikuj.pl

Nowe informacje o remasterach GTA. Orientacyjna data, platformy, producent!

gta

Remastery GTA na pewno są w produkcji. Rockstar odświeża Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto Vice City oraz Grand Theft Auto San Andreas, a my wiemy o grach naprawdę sporo!

GTA Remastered Trilogy

Od dłuższego czasu informatorzy growi zbierali informacje na temat remasterów GTA. Informowałem o tym już od dawna, podając tylko wiadomości, pochodzące od sprawdzonych źródeł. Pojawiły się jednak jeszcze jeden zestaw informacji o grach i… chyba już nawet nie musimy domyślać się, czy tytuły powstają, bo jest to pewne.

Jedną z rzeczy, nad którą się zastanawialiśmy, to forma wydania poszczególnych odsłon. Czy Rockstar zamierza wydawać gry jedna za drugą, celując w 20 urodziny każdej z produkcji, czy może dostaniemy zbiorczy pakiet? Teraz znamy odpowiedź na, to pytanie oraz na wiele innych, o których nie zdążyliśmy jeszcze nawet pomyśleć.

Take-Two walczy, Rockstar tworzy

W ostatnim czasie zdecydowanie nasiliły się działania Take-Two polegające na zamykaniu projektów moderskich związanych z GTA. Są firmy, które mają gdzieś tworzenie modów-remasterów ich gier, ale są też takie, które dbają o respektowanie stworzonych przez siebie przepisów. Dziś tworzenie remake’u/remastera GTA to szaleństwo i jeśli nie chcemy tego po prostu wykorzystać jako projektu, którym pochwalimy się w CV, to raczej nie ma sensu kontynuować produkcji w celu jej wydania. Take-Two Cię znajdzie i tak.

Czytaj też: Zespół Diablo 4 w rozsypce. Blizzard zwolnił bardzo ważne osoby

Zwiększone wysiłki wydawcy, aby blokować projekty mogą mieć związek z chęcią podkręcenia sprzedaży odnowionej trylogii trójwymiarowych GTA. W skład tzw. GTA Remastered Trilogy wejdą Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto Vice City oraz Grand Theft Auto San Andreas. Niestety, jeśli ktoś liczył na „City Stories” to tutaj ich nie znajdzie.

Kształt GTA Remastered Trilogy

Odnowione trzy części GTA mają powstawać na technologii Unreal Engine. Jak gry będą wyglądać? Podobno deweloperzy chcą być wierni oryginałom, dlatego będzie to swoisty miks klasyki z nowoczesnością. Gracze mają widzieć, że to ich ukochane gry, ale ze sznytem 2021 roku. Nawet interfejs, który doczeka się odświeżenia, będzie wyglądać podobnie do oryginału.

Za grę odpowiada Rockstar Dundee, czyli niedawne Ruffian Games, które pomagało przy Crackdown 2, Crackdown 3 i współtworzyło również HALO: Master Chief Collection. Ich ostatnia gra pokazuje, że na odnawianiu klasyki w zgodzie z oryginałem, znają się jak mało kto. Dziś firma jest już własnością Rockstara.

Kiedy premiera GTA Remastered Trilogy i na czym gramy?

Tutaj mamy do czynienia z ciekawą sytuacją, bo okazuje się, że odnowione GTA miały debiutować w przeróżny sposób. Początkowo, gry miały być bonusem dla osób, które kupiłyby nextgenowe porty GTA V i GTA Online. Potem plany się zmieniły i odnowiona trylogia powinna zadebiutować na początku 2021 roku. Jak widać – tak się nie stało. Tak, plany zmieniły się ponownie i teraz gry mają zadebiutować pod koniec października 2021 lub na początku listopada 2021.

Czytaj też: Porównanie filmików z Diablo 2. Odnowione przerywniki wyglądają kapitalnie

Nowe-stare wersje GTA zadebiutują na przeróżnych platformach. Zagramy na:

  • PlayStation 4
  • PlayStation 5
  • Xbox One
  • Xbox Series S
  • Xbox Series X
  • Nintendo Switch
  • PC
  • Stadia
  • iOS
  • Android

Wszystkie gry będą sprzedawane razem, poprzez cyfrową dystrybucję. Istnieje jednak niestety szansa na to, że wersje gry na PC oraz iOS i Androida, zadebiutują w późniejszym terminie.