Reklama
aplikuj.pl

Nex-Gen Stem Gems, czyli wentyle rowerowe zupełnie nowej klasy

Nex-Gen Stem Gems, wentyle rowerowe zupełnie nowej klasy, wentyle rowerowe

Wentyle rowerowe są jedną z tych rzeczy, których ulepszenie wydaje się niemożliwe. Zwłaszcza że specjalnej uwagi im nie poświęcamy. Jednak wentyle rowerowe Nex-Gen Stem Gems próbują nam udowodnić, że nawet taki skromny element rowerowy można ulepszyć.

Nex-Gen Stem Gems to ponoć wyjątkowe w swoim rodzaju wentyle rowerowe do bezdętkowych opon

Firma Nex-Gen Sports ujawniła właśnie coś, co można nazwać „wentylami rowerowymi nowej generacji” do opon bezdętkowych. Tak głosi przynajmniej oficjalna nazwa i otoczka marketingowa, którą wokół nich roztoczono. Na samym początku należy podkreślić, że zdecydowanie są lepsze pod kątem wykonania. Zamiast z cienkich rurek aluminiowych (spawanych lub wytłaczanych) te wentyle rowerowe są obrabiane z pojedynczego litego pręta aluminiowego.

Czytaj też: Powstanie replika roweru z Pokemon Red and Blue, o której nie macie co marzyć

Ich produkcja obejmuje obrabianie CNC, następnie przeprowadzenie wieloetapowego procesu antykorozyjnego i uzupełniane wymiennymi elementami uszczelniającymi. Ponoć te wentyle są do 200% wytrzymalsze w porównaniu z pięcioma innymi wentylami od znanych producentów zaworów wytłaczanych o podobnej długości i identycznej grubości ścianki.

Czytaj też: Elektryczna hulajnoga Fiat 500X-F12 już w Polsce! Sprawdźcie ceny i dostępność

Nex-Gen Stem Gems są wyposażone w śrubę imbusową 4 mm, która pomaga dokręcić je do obręczy podczas pierwszego montażu, a ich aluminiowa głowica trzonka zaworu została specjalnie zaprojektowana do pracy z ich uszczelniaczami do opon. Ich waga zaczyna się od 4,7 gramów, ale wzrasta z przechodzeniem z 42 na 62 lub 95-milimetrowe warianty w kolorze czarnym z przezroczystą nakrętką. Cena? Od 19,99 dolarów.