Reklama
aplikuj.pl

Górnicy pokonali NVIDIA. Blokada wydajności rdzeni LHR zniesiona w części

Górnicy pokonali NVIDIA, lokada wydajności rdzeni LHR zniesiona, blokada LHR, rdzenie LHR, GeForce LHR

Najnowsza aktualizacja NBMiner’s v39.0 wykazała, że w walce z kryptowalutami opartymi na Proof of Work trudno wyjść na prowadzenie. Właśnie górnicy pokonali firmę NVIDIA, jako że po kilku tygodniach blokada wydajności rdzeni LHR została po części zniesiona, co i tak najpewniej spowoduje efekt kuli śniegowej.

Po raz pierwszy blokada wydajności rdzeni LHR została zdjęta. Na ten moment tylko w kopaniu Ethereum i w części, ale to zawsze jakiś początek

NVIDIA wprowadziła na rynek rdzenie LHR dla swojej serii kart GeForce RTX 3000, aby zmniejszyć opłacalność kupowania tych modeli przez górników poprzez ograniczenie wydajności kopania o 50%. Niestety producenci nadal nie produkują ich w dużym nakładzie, bo mogą nadal wykorzystywać tradycyjne rdzenie, ale wkrótce całą ta zabawa z LHR może przestać mieć jakikolwiek sens. Dzięki NBMiner’s v39.0 można bowiem obejść część tego ograniczenia i podbić wydajność do około 70% dawnej wydajności.

Czytaj też: 60 MH/s przy 125 W, czyli wyjątkowa karta Radeon RX 570 Duo do kopania od Sapphir

Trzeba jednak podkreślić, że to obejście dotyczy tylko algorytmu ethash, czyli związanego z kopaniem Ethereum i choć nadal nie wchodzi w grę całkowite zdjęcie blokady, to każdy zgodzi się, że lepiej kopać z mocą 70%, niż 50 procent. Skuteczność nowości zresztą już sprawdzono i wykazano, że wzrost rzeczywiście ma miejsce.

Czytaj też: Zadebiutowały zoptymalizowane dyski SSD pod PlayStation 5. Oto Cardea A440 Pro Special

Przykładowo z NBMiner’s v39.0 karta GeForce RTX 3060 Ti LHR, zamiast kopać z mocą ~30 MH/s, zapewnia około 40 MH/s, podczas gdy model pozbawiony blokady wyciska 60 MH/s.