Reklama
aplikuj.pl

Fenomenalny mod na pierwszoosobowe Bloodborne

bloodborne

W sieci pojawił się zwiastun nowej modyfikacji Bloodborne. Dodanie trybu pierwszoosobowego odmienia grę! Czy wersja VR może powstać na PlayStation VR 2.0?

Bloodborne modowane

Bloodborne to jedna z gier-legend. Tytuł idealny, w pełni zasługujący na oceny 10/10. From Software stworzyło dla PlayStation markę tak mocną, że w razie potrzeby można ratować nią słabą sprzedaż konsoli. PS5 sprzedaje się jednak jak szalone, więc ewentualne Bloodborne 2, czy The Last of Us Part 3 spodziewałbym się dopiero pod koniec tej generacji konsoli.

Czytaj też: Battlefield 2042 płynniejszy na działających konsolach

Gracze przeszukują jednak pliki Bloodborne i uczą się tego, jak gra działa. Powstało już pełno modów do konsolowej wersji gry, a niektórzy są nawet tak szaleni, że tworzą pełny demake gry, która działałby na PS1. Bo o trybie 60 klatek na sekundę, które udało się wycisnąć na PlayStation 4 Pro to już pewnie wiecie?

Pierwszoosobowe Bloodborne

Nowa modyfikacja dodaje jednak coś czego jeszcze w Bloodborne nie było. Modyfikacja, która została stworzona pod kamerę Dark Souls, a potem trafiła do Dark Souls 3 i Sekiro… okazała się również działać w Bloodborne. From Software w tym przypadku zbyt dużo nie zmienia w swoich grach, więc mod działa już teraz doskonale. Zobaczcie go sami!

Modyfikacja dodająca do Bloodborne tryb pierwszoosobowy ma zostać udostępniona dla graczy w ciągu kilku najbliższych dni. Oczywiście, aby ją zainstalować, będzie trzeba się solidnie nagimnastykować. Najwięksi fani pewnie jednak już czekają.

Bloodborne VR?

Istnienie tego typu modyfikacji sprawia, że możemy zacząć zadawać sobie pytania na temat tego, czy gra sprawdziłaby się w wersji VR? Doznania na pewno byłyby niesamowite, ale rozgrywki nie można by jednak przenieść jeden do jednego. Odpowiednie zmiany w rozgrywce, które jednak nie zepsują hardcore’owego profilu gry mogłyby się jednak sprawdzić.

Czytaj też: Produkcja Alan Wake 2 ruszyła pełną parą

Marzenia? Szanse na powstanie takiej wersji gry są niskie, ale na pewno nie wynoszą zero. Dlaczego? Sony w końcu rozpoczęło projekt tworzenia gier VR, które będą działały zarówno na płaskim ekranie, jak i posiadały tryb VR. Dodać do tego to, że powstaje PlayStation VR 2.0 i… nadzieja jest. A jeszcze pamiętajmy, że Bloodborne nie jest marką From Software i należy do Sony. Może kiedyś marzenia się spełnią.