Reklama
aplikuj.pl

Produkcja Alan Wake 2 ruszyła pełną parą

alan wake 2

Alan Wake 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych kontynuacji gier. Czy pisarz w końcu wyrwie się ze swojego koszmaru? Przecieki wskazują na powrót uwielbianego przez graczy bohatera.

Remedy na fali

Remedy Entertainment radzi sobie w ostatnich latach doskonale. Umowa z Microsoftem na Quantum Break, potem, a potem niesamowite Control sprawiły, że studio mogło się błyskawicznie rozwinąć. Deweloperzy mają masę pracy i z tego co wiemy – pracują nad trybem fabularnym do sieciowej gry CrossfireX; nawiązali współpracę na wysokobudżetową produkcję tworzoną wraz z Epic Games oraz próbują sił w przygotowywaniu darmowej, sieciowej gry kooperacyjnej.

Co ciekawe, w ich Control zagrało już ponad dziesięć milionów graczy, co jest niesamowitym wynikiem. Warto jednak pamiętać, że gra dostępna była zarówno w PlayStation Plus, jak i Xbox Game Pass, ale przy 2 milionach kopii gry sprzedanych do końca 2020 roku – raczej nie narzekają, a wynik ten może być już o wiele lepszy.

Alan Wróć

Choć Alan Wake zapowiadany był jako o wiele większa gra, to jednak finalna wersja produkcji, przypadła wielu osobom do gustu. Historia tytułowego bohatera tak bardzo spodobała się graczom, że Ci od razu zapragnęli kontynuacji. Niestety, przez lata Remedy milczało, rozbudzając od czasu do czasu nadzieje, gdy np. w Quantum Break mogliśmy zobaczyć, jak pracownicy pewnego biura, grają na swoich komputerach we wspomnianą produkcję.

Czytaj też: Nowe informacje o remasterach GTA. Orientacyjna data, platformy, producent!

W Control nawiązania do Alana Wake’a były jednak już tak wprost przedstawiane, że gracze szybko połapali się, że gry są z tego samego uniwersum. Euforia nastąpiła przy premierze dodatku AWE, w którym nawet spotykaliśmy długo wyczekiwanego bohatera. Informacji o Alan Wake 2 wciąż jednak nie ma. Oficjalnie nie ma. Bo nieoficjalnie…

Alan Wake 2 w produkcji

Przecieki ze studia wskazują na to, że Alan Wake 2 jest właśnie tajemniczą grą, nad którą Remedy Entertainment współpracuje z Epic Games! Produkcja długo znajdowała się w fazie designu, ale najnowsze wieści donoszą, że gra w końcu stała się tytułem, nad którym skupiona jest największa uwaga.

Czytaj też: Remaster Red Dead Redemption na wyciągnięcie ręki, ale kupcie GTA Remastered Trilogy

Alan Wake 2 w końcu jest bliżej graczy, niż kiedykolwiek wcześniej, ale wciąż powinniśmy uzbroić się w cierpliwość. Jeśli tytuł zaczął dopiero teraz powstawać w wersji wykraczającej poza design, to wciąż będziemy musieli trochę czekać. O oficjalnym ogłoszeniu gry pewnie usłyszymy dopiero za około dwa lata.