Reklama
aplikuj.pl

Premiera ASUS ROG Phone 5s i 5s Pro. Co przyniosły nowe wersje?

Premiera ASUS ROG Phone 5s i 5s Pro, Premiera ASUS ROG Phone 5s, 5s Pro, 5s, ASUS Phone 2021

Po kwietniowej premierze nowych gamingowych smartfonów ASUSa nie musieliśmy czekać długo na ich nowe wersje. Właśnie odbyła się premiera ASUS ROG Phone 5s i 5s Pro, aby zapewnić wszystkim mobilnym graczom możliwie najwyższą wydajność.

Rynek jeszcze nie przyzwyczaił się do ROG Phone 5, a już dziś miała miejsce premiera ASUS ROG Phone 5s i 5s Pro

Nowe gamingowe smartfony ASUS ROG Phone, czyli 5s i 5s Pro zastąpiły układ Snapdragon 888 jego ulepszoną wersją – Snapdragon 888+. Wersja Pro może pochwalić się aż 18 GB pamięci RAM (LPDDR5) i 512 GB pamięci masowej (UFS 3.1), której nie można rozszerzyć w przypadku obu modeli, ale są one w stanie obsłużyć zewnętrzne nośniki pamięci w formacie NTFS. ROG Phone 5s jest z kolei dostępny w trzech konfiguracjach pamięci: 8/128 GB, 12/256 GB i 16/256 GB.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja zaprojektuje Exynosy Samsunga?

Na tylnym panelu ROG Phone 5s Pro zastosowano kolorowy wyświetlacz PAMOLED, co jest kolejnym ulepszeniem, ponieważ wcześniej użyto monochromatycznego. Producent zrezygnował wyposażenie w niego również modelu podstawowego, ale w zamian za to dostajemy w nim podświetlane logo Republic of Gamers. Jeśli chodzi o ich gamingowe funkcje, to ta bardziej wypasiona wersja otrzymała na swoim tyle dwa czujniki dotykowe, które posłużą nam podczas grania, a ta mniej – ultradźwiękowe przyciski AirTrigger 5 umieszczone na bocznej krawędzi.

Czytaj też: Premiera Honor X20 5G. Dimenisty 900 na pokładzie i 10 GB „oszukanego RAMu”

Oba smartfony wyposażono w 6,78-calowe wyświetlacze Super AMOLED o rozdzielczości FullHD+ i częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz (czas reakcji 1 ms). Ich panele chwalą się także certyfikatem HDR10+ oraz szczytową jasnością 800 nitów. Do tego ASUS ROG Phone 5s i 5s Pro oferują akumulator o pojemności 6000 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 65 W oraz wejście jack 3,5 mm. Ponadto, te modele są kompatybilne ze wszystkimi dodatkami dla serii 5 oraz niektórymi z ROG Phone 3 (m.in. Kunai 3 Gamepad).