Reklama
aplikuj.pl

Huawei MateView to monitor, na którym chcesz pracować

Akcja partnerska

Huawei MateView to jeden z najnowszych monitorów na polskim rynku. Sprzęt z wyższej półki zaskakuje możliwościami, ceną oraz ofertą przedsprzedażową.

Huawei MateView będzie ozdobą każdego wnętrza

Huawei MateView to zdecydowanie jeden z najładniejszych monitorów dostępnych na rynku. Wpasujemy go w dosłownie każe wnętrze. Eleganckie, minimalistyczne, czy do bólu nowoczesne.

To zasługa prostego wzornictwa oraz genialnego wykonania. Obudowa w całości jest aluminiowa. Zarówno jeśli chodzi o obramowanie ekranu, jak i solidną stopkę. Do tego mamy ładne, połyskujące wstawki oraz bardzo cienkie ramki wokół wyświetlacza.

Bardzo pozytywnie na wygląd monitora wpływa też rozmieszczenie portów. Porty, nazwijmy je stałe, czyli takie, do których zazwyczaj mamy kable podłączone na stałe, znajdują się na tylnej ściance podstawy. Jest to gniazdo zasilania, port HDMI oraz mini-DisplayPort. Dzięki temu przy odpowiednim ustawieniu monitora kable mogą być całkowicie niewidoczne.

Z kolei na boku mamy dwa szybkie porty USB, kolejny port USB-C, gniazdo Jack 3,5mm oraz włącznik.

Huawei MateView może nam skutecznie ograniczyć liczbę kabli na biurku

Dotykowa belka do sterowania funkcjami znajduje się na dolnej krawędzi monitora

Na dobrą sprawę Huawei MateView potrzebuje do działania tylko jednego kabla – zasilającego. Całą resztę jesteśmy w stanie załatwić bezprzewodowo.

Do monitora możemy połączyć bezprzewodowo dowolne źródło obrazu. Może to być praktycznie każdy nowy laptop, a obraz będzie przesyłany po sieci Wi-Fi. Sparować z monitorem możemy również smartfon lub tablet Huawei z EMUI, a następnie korzystać z nich w trybie desktopowym.

W przypadku smartfonów Huawei, parowanie z monitorem jest banalnie proste. Wystarczy położyć smartfon na podstawce monitora, a na ekranie od razu zobaczymy pytanie, czy chcemy nawiązać połączenie.

Żeby tego było mało, do MateView możemy przez Bluetooth podłączyć mysz i klawiaturę. Następnie używać ich do sterowania dowolnym podłączonym urządzeniem. Bez względu na to, czy będzie to laptop, tablet czy smartfon.

Jeśli wolimy klasyczne połączenie kablowe, to dużym ułatwieniem jest możliwość jednoczesnego przesyłania obrazu, dźwięku oraz ładowania laptopa tym samym przewodem USB-C. Maksymalna obsługiwana moc ładowania to 65W, więc możemy szybko ładować laptopy Huawei, jak również większość urządzeń innych firm dostępnych na rynku.

Proporcje 3:2 to tak naprawdę więcej ekranu w ekranie

Niemal każdy, kto miał okazję używać ekranu 3:2 wie, że późniejszy powrót do tradycyjnych proporcji 16:9 jest bardzo bolesny. Powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty. W przypadku proporcji 3:2 dostajemy zwyczajnie więcej ekranu oraz większą przestrzeń do pracy.

Huawei MateView oferuje nam rozdzielczość 3840 x 2560. Natomiast na co dzień korzystam z ekranu 4K o przekątnej 28 cali (28,2 cala w MateView), który oferuje rozdzielczość 3840 x 2160. Różnica nie jest dużą, ale jeśli postawimy obok siebie dwa tego typu ekrany to realnie ekran Huawei oferuje nawet 20% większą przestrzeń roboczą. Te dodatkowe piksele powodują, że widzimy większa część dokumentów, czy stron internetowych. Bez problemu możemy umieścić obok siebie cztery okna programów i nie będziemy odczuwać, że są one zbyt małe.

Huawei MateView oferuje świetna jakość obrazu

Huawei MataView jest świetnym monitorem do pracy nie tylko ze względu na proporcje 3:2 i wyświetlanie większej ilości treści niż typowy ekran. Nie bez znaczenia jest bardzo wysoka jakość obrazu, którą docenią osoby pracujące z multimediami.

Huawei deklaruje jasność na poziomie 500 nitów, 100% pokrycie palety sRGB, 98% dla DCI-P3, kontrast 1200:1 oraz wskaźnik delta E (odwzorowania kolorów) poniżej 2. Wartość tego parametru poniżej 2 mówi nam, że przekłamanie kolorów jest praktycznie niedostrzegalne dla ludzkiego oka.

Uczciwie powiedzmy, że są to wartości laboratoryjne, ale to, co udało mi się zmierzyć w warunkach domowych, niewiele od nich odbiega. Maksymalna jasność wyniosła 468 nitów, pokrycie kolorów dla palety sRGB to 100%, a dla DCI-P3 95%. Z kolei średni wskaźnik delta E to 1,53.

Suche dane potwierdzają nam, że Huawei MateView oferuje bardzo wysoką jakość obrazu i widać to gołym okiem. Obraz jest bardzo jasny, kontrastowy, a do tego oferuje bardzo ładne kolory, które łatwo można dopasować do własnych parametrów. Spore możliwości konfiguracji pozwalają nam na uzyskanie bardziej nasyconych i ciepłych kolorów np. do oglądania filmów, jak i nieprzesadzonych, bardziej rzeczywistych barw do obróbki zdjęć lub filmów. Nie ukrywam, że jedną z pierwszych rzeczy, jakie zrobiłem po podłączeniu monitora była próba obrobienia zdjęć. Dzięki wysokiej rozdzielczości i bardzo dobrej jakości obrazu było to bardzo przyjemne zajęcie.

Huawei MateView to świetny monitor. W przedsprzedaży aż chce się kupić kilka

Huawei znany jest z korzystnych akcji przedsprzedażowych swoich produktów i nie inaczej jest w przypadku monitora MateView. Do 22 sierpnia kupimy go za 2 599 zł, a w zestawie dostaniemy zegarek Huawei Watch GT 2 Pro za złotówkę. Standardowa cena zegarka wynosi 1 199 zł. To jeden z bardziej udanych, lepiej wykonanych i najładniejszych smartwatchy na rynku, więc jest to bardzo dobre oferta.

Czytaj też: Huawei Watch GT 2 Pro – elegancki smartwatch w szybkiej recenzji

Materiał powstał we współpracy z firmą Huawei