Reklama
aplikuj.pl

Przeglądarka Chrome na Androidzie 12 dostanie przewijane zrzuty ekranu

problemy, przeglądarka chrome

Choć producenci OEM oferują wykonywanie przewijanych zrzutów ekranu, to niestety nie zawsze funkcja działa we wszystkich aplikacjach. Świetnym przykładem jest chociażby mobilna przeglądarka Chrome.

Google dostarczy do przeglądarki Chrome na Androidzie 12 narzędzie do wykonywania przewijanych zrzutów ekranu

Android 12 wciąż jest w fazie beta, a my na bieżąco możemy śledzić, jakie nowości tam trafiają. Teraz dowiedzieliśmy się, że Google planuje wprowadzenie funkcji przewijanych zrzutów do swojej przeglądarki. Będzie ona jednak działać nieco inaczej, niż ta, którą implementują w urządzeniach producenci OEM.

Czytaj też: Allegro szykuje kilka zmian. Nowy sposób logowania do aplikacji i nie tylko

Okazuje się, że Google nie będzie wymagało automatycznego przewijania strony, podczas którego wykonywane są pojedyncze zrzuty ekranu, później łączone w jeden obraz. Funkcja ta sprawia czasem problemy i otrzymany zrzut może być źle połączony lub niekompletny. W przeglądarce Chrome na Androidzie 12 zrzut ekranu będzie działał bazował na bloku konstrukcyjnym „Views”. Wykorzystywany jest on do budowy aplikacji na Androida, więc będzie działał tylko w aplikacjach, których programiści z niego korzystają.

Czytaj też: Google pracuje nad obsługą Androida przy pomocy mimiki

Google zaleca więc wdrożenie ScrollCapture API, które umożliwi na wykonywanie przewijanych zrzutów ekranu. Warto jednak pamiętać, że funkcja ta może nie działać na wszystkich stronach. Dotyczy to tych witryn, na których jest więcej sekcji przewijania.