Reklama
aplikuj.pl

GTA Remastered Trilogy opóźnione, choć o grach oficjalnie nie wiemy

gta remastered trilogy

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat GTA Remastered Trilogy. Tytuł ma zadebiutować w innym terminie, niż wskazywały na to wcześniejsze przecieki.

Który mamy rok?

Ktoś chyba robi nas w konia. Wkrótce wychodzi Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto Vice City oraz Grand Theft Auto San Andreas. Do tego pewnie niektórzy z Was grają już w nowe… Diablo 2. Branża growa zdecydowanie jest nostalgiczna, ale nie ma co się dziwić, że odnowione wersje gier powstają.

Czytaj też: Nowy Wiedźmin może powstawać już w Kanadzie

Jeśli stary tytuł był dobry i ktoś chce go dzisiaj sprawdzić, to nie dość, że musi walczyć z archaicznymi rozwiązaniami gameplayowymi, to jeszcze męczyć się z samym włączeniem gry. A co, jak tytuł wyszedł tylko na jakąś starszą konsolę i teraz na próżno jest nawet szukać płyty w dobrym stanie? Gry po latach potrzebują odmłodzenia i dobrze, że to się dzieje. Jeśli ktoś nie grał w pierwszą Mafię, to dziś może po prostu kupić bez żadnych problemów remake gry i cieszyć się tytułem, który zabierze go w niesamowity świat Lost Heaven.

Remastery? Jakie remastery?

Oficjalnie nic o GTA Remastered Trilogy nie wiemy. Rockstar do tej pory nie ogłosił niczego związanego z grami, ale liczne wycieki z przeróżnych źródeł raczej się nie mylą. Odnowiona trylogia trzech gier z serii Grand Theft Auto zmierza na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X, Nintendo Switch, PC, Stadia, iOS oraz Android.

Czytaj też: Intro Skyrim psuło się przez pszczołę

Wszystkie wersje gry oprócz edycji na PC i smartfony miały zadebiutować pod koniec 2021 roku. Wygląda jednak na to, że premiera chyba jednak odbędzie się równolegle na wszystkich platformach.

Nowa data premiery GTA Remastered Trilogy

Informator podaje, że wszystkie informacje, które ostatnio usłyszeliśmy (możecie je nadrobić we wpisie Nowe informacje o remasterach GTA. Orientacyjna data, platformy, producent!) są poprawne, ale data premiery jest już inna.

Zdaniem Toma Hendersona, premiera GTA Remastered Trilogy odbędzie się dopiero w 2022 roku. Żadnych dodatkowych szczegółów nie poznaliśmy, ale zapewne można się spodziewać, że Rockstar chce wydać tytuł, gdy będzie gotowy na każdej platformie. Do tego w 2022 roku firma będzie już pewnie po kilku pierwszych łatkach Grand Theft Auto 5, przeznaczonego natywnie na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series.