Reklama
aplikuj.pl

Huawei postanowił sprzedawać używane smartfony. Mają certyfikat i HarmonyOS

huawei

Odnowione smartfony nie są żadną nowością. Wielu producentów decyduje się na taki recykling używanych telefonów, dzięki czemu więcej osób może pozwolić sobie na zakup takiego urządzenia. Teraz także Huawei postanowił iść w tę stronę.

Używane smartfony od Huawei

Producenci pokroju Apple już od dawna mają w swojej ofercie odnowione smartfony. Takie urządzenia, niewielkim nakładem kosztów, przywraca się do życia i puszcza dalej w obieg. Pozwala to zmniejszyć ilość elektrośmieci i poszerzyć bazę klientów, bo odnowione smartfony są tańsze niż „nówki”, przez co o wiele więcej osób może pozwolić sobie na ich zakup.

Czytaj też: Pełna specyfikacja Samsunga Galaxy M52 5G ujawniona

Huawei postanowił iść w ślady konkurencji i w sklepie VMALL.com wprowadził do sprzedaży używane smartfony. Przed zaoferowaniem ich klientom przeprowadzane są rygorystyczne testy, wymieniane baterie, a także wgrywany system HarmonyOS. Urządzenia dostają również certyfikat i roczną gwarancję. W ofercie znalazły się takie modele jak: P30, P30 Pro, Mate 30 czy Mate 30 Pro. Za najtańszy z nich, czyli Huawei P30 w wersjach 6GB + 128GB oraz 8GB + 64GB trzeba zapłacić 2799 juanów (ok. 1685 zł).

Czytaj też: Wyciekło sporo informacji na temat nadchodzących zegarków Fossil Gen 6

Wydaje się, że w ten sposób Huawei chce nadrobić straty, jakie notuje z powodu sankcji nałożonych przez USA. Sprzedaż ich smartfonów gwałtownie zmalała, na rynek wprowadzanych jest coraz mniej urządzeń, a te najnowsze również nie radzą sobie tak świetnie, jakby tego chciała firma. Na razie seria Huawei Certified Second Phone dostępna jest w sprzedaży tylko w Chinach. Czy z czasem odnowione urządzenia trafią też na inne rynki? Tego niestety nie wiemy, choć można się spodziewać, że raczej nie.