Reklama
aplikuj.pl

Sposób na darmowe zwiększenie rozdzielczości zdjęć z użyciem AMD FSR

darmowe zwiększenie rozdzielczości zdjęć, AMD FSR

Pierwotnie AMD FidelityFX Super Resolution miało zapewniać nam wyższą płynność i jakość w grach, ale Rys Sommefeldt, architekt graficzny, który współpracuje z AMD, wrzucił na Githuba oparte na FSR narzędzie w formie CLI, które umożliwia szybkie i darmowe zwiększenie rozdzielczości zdjęć.

AMD FSR umożliwia już zwiększenie rozdzielczości zdjęć

„Szybkie i proste” będzie jednak tylko wtedy, kiedy nie przerazicie się wymogiem kompilacji (np. w Visual Studio) konsolą, bo narzędzie działa wyłącznie z wykorzystaniem komend, ale daleko im do dużego poziomu skomplikowania. W rzeczywistości wystarczą tylko dwa polecenia – Edge-Adaptive Spatial Upsampling (EASU) i Robust Contrast Adaptive Sharpening (RCAS), z czego RCAS można dostosować w krokach co 0,1 jednostki, dostosowując poziom ostrości.

Czytaj też: Pełna specyfikacja Samsunga Galaxy M52 5G ujawniona

Dzięki temu możecie przeskalować obraz z niższej rozdzielczości na wyższą (nie, to nie to samo, co stanie się, jak zrobicie to w np. Paincie), zachowując znacznie wyższą jakość. Efekty ponoć nie są tak znakomite, jak z użyciem zaawansowanych narzędzi (np. Gigapixel AI od Topaz Labs), ale prezentują sobą fenomenalny poziom, jak za darmowy sposób na zwiększenie rozdzielczości zdjęć.

Czytaj też: Test Sonar i Slider, czyli sprawdzamy peryferia KFA2

Możecie więc wykorzystać to nie tylko do starych zdjęć, ale też np. w formie eksperymentu, żeby dokładnie zobaczyć efekt przeskalowania FSR zrzutu ekranu z gry w Full HD do 4K.