Reklama
aplikuj.pl

Mapy Google podadzą ceny płatnych dróg

Kolejna przydatna funkcjonalność pojawi się w Mapach Google. Dzięki niej kierowcy będą mogli dowiedzieć się, ile kosztuje przejazd płatnymi drogami, a to zdecydowanie ułatwi podróżowanie.

Mapy Google poinformują, ile zapłacimy za przejazd płatną drogą

Podczas ustalania trasy w nawigacji Google możemy wybrać opcję, która pozwoli na unikanie przejazdów płatnymi drogami. Musimy się jednak wówczas liczyć z dłuższą trasą. Jeśli jednak chcemy wybrać płatną trasę, miło byłoby wiedzieć wcześniej, z jakim wiąże się to kosztem. Można to oczywiście sprawdzić w sieci, ale jak wiadomo, jest to podczas jazdy niebezpieczne i problematyczne. I tutaj z pomocą przyjdzie nam Google.

Czytaj też: Android 12 wprowadzi obsługę wielu okien w Chrome

Z najnowszych doniesień wynika, że firma pracuje właśnie nad nową funkcjonalnością, która jest już w fazie testów. Mapy Google mają zacząć informować nas o kosztach, z jakimi będzie wiązał się przejazd płatnym odcinkiem. Dzięki temu będziemy mogli wybrać, czy liczy się dla nas szybszy dojazd, czy może wolimy zaoszczędzić.

Na razie informacja jest nieoficjalna, jednak serwis  XDA Deveopers powołuje się na zaufane źródło, więc pozostaje nam czekać na jakieś oficjalne wieści. Jeśli trwają testy funkcji, to w najbliższym czasie powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.