Reklama
aplikuj.pl

Google ułatwi przywracanie zamkniętych kart w Chrome

google chrome hasła

Chyba każdemu zdarzyło się przypadkowo zamknąć okno przeglądarki a wraz z nim wszystkie otwarte karty. Google chyba zdaje sobie sprawę z tego problemu i testuje nowe ułatwienie w przeglądarce Chrome.

Chrome pozwoli łatwiej przywrócić zamknięte karty

Przypadkowe zamknięcie otwartych kart zdarza się dość często. W takim wypadku tracimy to, co na otwartej stronie zrobiliśmy, np. wypełniany quiz czy postęp w czytanym artykule. Google postanowiło coś z tym zrobić i od jakiegoś czasu testuje nową flagę o nazwie back-forward cache. Jest to dodatkowa pamięć podręczna, dzięki której strona nie będzie się ponownie wczytywana, a zostanie przywrócona właśnie z tej pamięci. Funkcja ta dostępna jest na Androidzie, a także stopniowo trafia do stabilnej wersji przeglądarki na komputerze.

Czytaj też: Mapy Google podadzą ceny płatnych dróg

Google wykorzystało tę technologię do stworzenia funkcji, która przyspieszy otwieranie zamkniętych kart. Nosi ona nazwę Closed Tab Cache i dzięki niej zamknięte strony załadują się ekspresowo, choć elementy JavaScript nie wyświetlą się od razu. To właśnie dzięki przechowywaniu w pamięci podręcznej, strony załadują sie bez opóźnień, o wiele szybciej niż do tej pory. Funkcja ta wdrożona została dopiero w kanale Canary, więc nie wiadomo, kiedy zacznie trafiać do stabilnej wersji Chrome.