Reklama
aplikuj.pl

Porównujemy opóźnienie Xbox Series X i PC, czyli co szybciej reaguje na nasze ruchy?

xbox series

Po tym, jak sprawdziliśmy technologię NVIDIA Reflex jeden z naszych czytelników (dzięki Kurasiok!) postanowił pomóc nam odpowiedzieć na pytanie, co szybciej reaguje na nasze ruchy – komputer czy przeznaczona do gier konsola nowej generacji. Dzięki temu wiemy, jak różni się opóźnienie Xbox Series X i PC.

Poznaliśmy opóźnienie Xbox Series X i PC

Większość graczy naturalnie nie przejmuje się tym, czy gra reaguje na nasze polecenie w czasie 10 czy może 20 milisekund. Jednak jak wskazał nasz test NVIDIA Reflex, różnice na komputerze między tym, jak szybko wirtualna broń wystrzeli po naciśnięciu spustu (kliknięcia przycisku myszy), wykazały, że gra jest warta świeczki. Obudziła też w jednym z naszych czytelników ciekawość, który sprzęt okaże się lepszy w bezpośrednim porównaniu komputera osobistego oraz Xbox Series X.

Czytaj też: Milion dolarów za sabotaż firmy. Grupa DemonWare próbuje uderzać od środka

Dostarczył nam wyniki swoich testów, w których wykorzystał konsolę Xbox Series X i PC-ta zdolnego do odpalenia Fortnite w płynności na poziomie 120 FPS. Oba sprzęty podłączył do monitora LG27GL850 o odświeżaniu 120 Hz i wykorzystując sygnaturę dźwiękową (kliknięcie zmodyfikowanej, tej samej myszy) oraz nagranie ekranu w zwolnionym tempie, opracował materiały, odpowiadające na pytanie postawione w tytule.

Powtarzające się pomiary zapewnił nam w formie wykresów i kolejnych klatek, które przedstawiają bezpośrednio moment kliknięcia i moment wystrzału (reakcji gry). Na tej podstawie możemy dojść do wniosku, że opóźnienie na PC wyniosło 52 milisekundy, a na Xbox Series X mniej, bo 44 ms.

Czytaj też: Sposób na darmowe zwiększenie rozdzielczości zdjęć z użyciem AMD FSR

Xbox Series X bezprzewodowa

Dodatkowo przeprowadzony test myszki bezprzewodowej na Xboxie wykazał, że powszechny strach i niechęć do nich powinniśmy już porzucić, bo choć opóźnienie z nią jest wyższe, to wynosi jedynie 65 ms.