Reklama
aplikuj.pl

Premiera Saints Row bliżej niż myślicie

saints row

Czekacie na nowe Saints Row? Kilka nowych informacji na pewno cieszy, a na oficjalnie ujawnienie gry musimy jeszcze tylko chwilę zaczekać. Wkrótce będziemy wiedzieli o tytule wszystko!

Nowe Saints Row. Naprawdę nowe

Przecieki na temat zaawansowanych prac nad Saints Row pojawiały się już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawny, oficjalny teaser potwierdził nam, że gra wkrótce zostanie zaprezentowana.

https://twitter.com/geoffkeighley/status/1428718469596471302?s=20

Opublikowany przez prowadzącego Gamescom Opening Night Live teaser sugeruje, że nowa odsłona dokona restartu serii. To wiemy oficjalnie. Co jednak donoszą informatorzy?

Saints Row w przyszłym roku

Nowa odsłona Saints Row, zdaniem informatorów, ma zadebiutować już w przyszłym roku. Nie zobaczymy zatem zapowiedzi gry, która trafi do sprzedaży dopiero za rok czy dwa. Co więcej, informacje wskazują na to, że od razu poznamy konkretną datę premiery gry. Miałby to być 25 luty 2022.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 Online jednak powstaje?

Tytuł będzie nazywał się po prostu „Saints Row”, a nie, jak się dotychczas domyślano – Saints Row V. Twórcy mogą przywrócić kilku znanych nam bohaterów lub stworzyć ich odpowiedników, ale ogólnie rzecz biorąc – to będzie nowa przygoda.

Platformy Saints Row

Informacje nt. rebootu serii od informatorów wskazują również na platformy, na jakie zadebiutuje nowe Saints Row. Aktualnie mówi się o obecności gry na starej od aktualnej generacji konsol. Zagramy zatem na PlayStation 4 oraz Xbox One. Lepszą wersję gry dostaniemy jednak na PlayStation 5, Xbox Series X oraz Xbox Series S.

Czytaj też: Alpha Call of Duty Vanguard tylko na jednej platformie

Jeśli chodzi o graczy PC – tutaj może to być dla niektórych trochę kontrowersyjna informacja. Saints Row pojawi się na komputery PC, ale gra ma być dostępna tylko i wyłącznie poprzez Epic Games Store. Przeciwnicy tego sklepu zapewne będą starali się tytuł bojkotować, ale przykłady z przeszłości pokazują, że to zawsze jest tylko grupa niezadowolonych osób. Gry dostępne na PC ekskluzywnie poprzez Epic Games Store i tak i tak się świetnie sprzedają. Ci, którzy chcą grę kupić i tak to robią.

Po cichu liczę na to, że rok 2022 będzie już ostatnim rokiem, w którym poprzednia generacja konsol będzie ograniczać aktualną. Porzucenie o wiele słabszych urządzeń, pozwoli rozwinąć skrzydła deweloperom third-party. Pytanie tylko, czy na rynku jest już wystarczająca liczba konsol nextgenowych, aby taki ruch był opłacalny dla wydawców?