Reklama
aplikuj.pl

Space Force stworzył STARCOM. To tam będą szkoleni Strażnicy Sił Kosmicznych USA

Space Force przeżywa tego lata ogromną restrukturyzację, aby lepiej pełnić funkcję gałęzi Wojska USA, podlegając Siłom Powietrznym. Ostatnim jej etapem jest aktywizacja STARCOM, czyli ostatniego z trzech planowanych dowództw polowych, w którym będą szkoleni Guardians, czyli Strażnicy Sił Kosmicznych USA.

Szkoleniem Space Force zajmie się nowo utworzony STARCOM

Jeśli Was zastanawia, to tak – ciągle Space Force każe nazywać swój personel mianem Guardians, co wcale nie było żartem, kiedy usłyszeliśmy o tym po raz pierwszy. Ci będą przechodzić szkolenie w STARCOM, czyli Space Training and Readiness Command, co jest równoznaczne z porzuceniem dotychczasowego Star Delta.

Czytaj też: Chiński dok jako muzeum okrętu podwodnego klasy Ming

Space Force, budżet Space Force, Space Force 2020, Siły Kosmiczne USA

STARCOM będzie odpowiadać za wpajanie ochotnikom doktryny Space Fore, szkolenia, testy i działania edukacyjne, realizując te powinności w Peterson Space Force Base w Colorado Springs pod władzą gen. bryg. Gen. Shawna Brattona z Biura Gwardii Narodowej. Na temat utworzenia tego dowództwa miał sporo do powiedzenia szef operacji kosmicznych Space Force, który powiedział, że to „ważny kamień milowy w tworzeniu niezależnych Sił Kosmicznych”, który doprowadzi do „zjednoczenia wysiłków w zakresie bezpieczeństwa kosmicznego i rozwój podstawowej kadry specjalistów od walki w kosmosie”.

Czytaj też: Policjant z plecakiem odrzutowym w akcji. Obejrzyjcie nagranie

STARCOM działa już od 23 sierpnia, czyli powstało zaledwie 10 dni po tym, jak Space Force ustanowiły SSC, czyli Dowództwa Systemów Kosmicznych, które kieruje większością działań akwizycyjnych, a więc m.in. rozwojem technologii kosmicznych, czy wystrzeliwaniem satelitów.