Reklama
aplikuj.pl

Premiera Motorola Moto G50 5G z chipsetem MediaTek

Premiera Motorola Moto G50 5G, Motorola Moto G50 5G, Moto G50 5G, G50 5G, specyfikacja Motorola Moto G50 5G

Po marcowym debiucie modelu Moto G50 firma Motorola czekała całe pięć miesięcy, aby wprowadzić na rynek jego nowszą wersję. Innymi słowy, właśnie miała miejsce premiera Moto G50 5G, która porzuciła chipset Qualcomma na rzecz MediaTeka.

Premiera Moto G50 5G. Co zmieniono względem Moto G50?

Specyfikacja Moto G50 5G różni się od wersji podstawowej chipsetem oraz aparatami na pleckach. Pod kątem wizualnym możemy zauważyć przede wszystkim zmianę wysepki z aparatami oraz przeniesiony czytnik linii papilarnych na boczną krawędź. Jeśli z kolei chodzi o jego cenę, to wynosi ona 399 dolarów australijskich (w przeliczeniu około 1130 złotych), a dla przypomnienia, model Moto G50 pojawił się na naszym rynku za 899 złotych. Jak na razie nie wiemy nic o jego dostępności poza Australią.

Czytaj też: Nieoficjalne ceny Xiaomi 11T ujawnione u europejskich sprzedawców

Producent zamienił układ Qualcomma na MediaTeka, a dokładnie na Dimensity 700. Współpracuje on z 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Za jego zasilenie odpowiada akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą ładowania o mocy 15 W, a nad tym wszystkim czuwa system Android 11 wraz z nakładką graficzną My UX (firmy Motorola).

Czytaj też: Huawei opatentował smartfon z niezwykłym zakrzywionym ekranem

Jego wyświetlaczem jest 6,5-calowy panel LCD o rozdzielczości HD+ z częstotliwością odświeżania 90 Hz. Na nim mieści się jeszcze aparat przeznaczony do selfie o rozdzielczości 13 Mpx. Z koleina tyle znalazła się główna jednostka oparta na 48-Mpx matrycy, obok której leży również aparat do zdjęć makro i czujnikiem głębi o rozdzielczości 2 Mpx. Możemy liczyć także na obecność wejścia jack 3,5 mm oraz łączność NFC.