Reklama
aplikuj.pl

Nowa 7-biegowa piasta wewnętrzna Kindernay VII dla rowerów

7-biegowa piasta wewnętrzna Kindernay VII, piasta wewnętrzna Kindernay VII

Norweska firma Kindernay ma już na koncie kilka piast z wewnętrznymi kołami zębatymi (przerzutkami), dlatego korzystając ze zdobytego doświadczenia i opracowanych technologii, postanowiła właśnie wprowadzić na rynek coś nowego. Tym czymś jest 7-biegowa piasta wewnętrzna Kindernay VII.

Piasta wewnętrzna Kindernay VII zaliczyła swój debiut. Ceny na ten moment nie znamy

Kindernay VII sięgnęła po tą samą technologię, która dała życie jej 14-biegowemu odpowiednikowi (Kindernay XIV). W skromniejszej wersji Kindernay oferuje 428-procentowy zakres przełożeń w ramach 7 biegów łącznie opartych na osiach przelotowych 10 mm i 12 mm. Wykorzystuje do tego wiele elementów wewnętrznych większego odpowiednika, ale oczywiście nie wszystkie, bo sprowadza się do bardziej kompaktowej bryły.

Czytaj też: Powstanie replika roweru z Pokemon Red and Blue, o której nie macie co marzyć

Do działania wykorzystuje hydrauliczny mechanizm zmiany biegów skryty w szczelnej obudowie ze skromnym kołem zębatym. Co najważniejsze, pomimo tego, że oferuje o połowę mniej biegów niż jego rodzeństwo, Kindernay VII nadal oferuje solidny zakres przełożeń, z równomiernie rozmieszczonymi 28-procentowymi krokami pomiędzy nimi.

Czytaj też: Elektryczna hulajnoga Fiat 500X-F12 już w Polsce! Sprawdźcie ceny i dostępność

Dzięki szerokiej kompatybilności i konstrukcji przelotowej można stosować go z wieloma nowoczesnymi rowerami, a maksymalny moment obrotowy, z jakim sobie radzi, wynosi 160 Nm. Na ten moment 7-biegowa piasta wewnętrzna Kindernay VII nie doczekała się oficjalnej wyceny, ale na rynek ma wpaść już tą jesienią