Reklama
aplikuj.pl

Są jacyś specjaliści co do robotyki na sali? Tesla Bot potrzebuje pomocy

Tesla Bot, robot,

Przed kilkoma dniami dowiedzieliśmy się o planach firmy Elona Muska w dziedzinie robotyki, które przyjmują formę robota Tesla Bot. Teraz z kolei okazało się, że firma poszukuje obecnie specjalistów, którzy pomogą jej w uczynieniu z Tesla Bot rzeczywistego produktu.

Tesla ogłosiła swojego robota, a teraz szuka specjalistów do stworzenia jego mechanizmów

Mowa dokładnie o czterech ofertach pracy, które Tesla umieściła oficjalnie na swojej stronie i zapewne ma nadzieje, że chętni szybko się zgłoszą, bo premiera prototypu ma mieć miejsce już w przyszłym roku.

Czytaj też: Roboty przyspieszają recykling akumulatorów z pojazdów elektrycznych

Firma poszukuje więc specjalistów, którzy nie tylko pomogą jej w opracowaniu projektu humanoidalnego Tesla Bot, ale też zapewnią firmie doświadczenie potrzebne do zapewnienia mu mechanizmów do poruszania kończynami. W tych ogłoszeniach, robot jest określany mianem „humanoidalnego robota do wspierania operatorów produkcji”, co sugeruje jego przeznaczenie na profesjonalny rynek.

Czytaj też: Prosta zmiana, duże efekty. Tak właśnie powstał robot mogący poruszać się nawet w trudnym terenie

Same ogłoszenia nie są zaskoczeniem, bo Tesla Bot jest dla firmy czymś zupełnie nowym – ta nie ma przecież żadnego doświadczenia w robotyce. Na ten moment może jednak pochwalić się wieloma komponentami, które finalnie pozwolą temu robotowi działać. Podkreślił to sam Elon Musk podczas konferencji AI Day, mówiąc, że już teraz Tesla produkuje większość elementów potrzebnych do jego stworzenia.

Czytaj też: Spójrzcie na robota Tready do każdego terenu. Ten połączył nogi z gąsienicami

Mowa przede wszystkim o akumulatorach, mających zapewnić robotowi zasilanie oraz czujnikach, kamerach i systemie komputerowym, czyli sprzęcie, który zagwarantuje mu możliwość postrzegania świata i tryb automatyczny. Więcej na temat Tesla Bot przeczytacie w moim poprzednim artykule na jego temat.