Reklama
aplikuj.pl

Huawei opracowuje aparat do smartfonów ze zmienną przysłoną

Huawei opracowuje aparat do smartfonów ze zmienną przysłoną
Rendery: Technizo Concept

Pojawił się kolejny patent złożony przez firmę Huawei. Tym razem dotyczy on aparatu do smartfonów ze zmienną, składającą się z 6 listków, przysłoną. Dzięki temu użytkownik dostanie większą kontrole nad głębią ostrości i ekspozycją.

Nowy patent Huawei

Zmienna przysłona w aparatach smartfonowych nie jest żadną nowością, bo dostępny był już nawet w modelach Samsung Galaxy S9 i S10. Huawei chce iść jednak o krok dalej, wykorzystując technologię znaną z tradycyjnych aparatów. Jak informuje serwis LetsGoDigital, na początku tego roku firma Huawei Technologies złożyła patent w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Dokument noszący nazwę „Aperture, Camera module and Electronic Device”  upubliczniono 19 sierpnia i można dowiedzieć się z niego, że Huawei chce wyposażyć swoje smartfony w aparat ze zmienną przysłoną.

Czytaj też: Nieoficjalne ceny Xiaomi 11T ujawnione u europejskich sprzedawców

Źródło: LetsGoDigital

Mają być w nim zastosowane listki przysłony, dzięki którym będzie można kontrolować światło wpadające do aparatu. Huawei chce użyć co najmniej 6 listków mogących się na siebie nasuwać, przez co przysłona będzie większa. By móc skorzystać z tej technologii, zastosowany będzie miniaturowy przetwornik wspierany przez cewkę napędową i magnes napędowy.

Rendery: Technizo Concept

Czytaj też: Huawei opatentował smartfon z niezwykłym zakrzywionym ekranem

Grafik Technizo Concept stworzył na podstawie dokumentacji rendery 3D ukazujące, jak mógłby wyglądać smartfon wyposażony w taki aparat. Jest to jedynie jego koncept, gdyż Huawei nie precyzuje ani w jakich smartfonach ma zostać zastosowana technologia, ani które aparaty obejmie.