Reklama
aplikuj.pl

Spójrzcie na zdjęcie procesora Intel Alder Lake-S. Tak wygląda Core 12. generacji

datę prezentacji procesorów Alder Lake Intela, Alder Lake Intela

Do sieci wpadło właśnie nowe najświeższe zdjęcie procesora Intel Alder Lake-S, czyli nadchodzącego na rynek Core 12. generacji. Nie jest to jednak byle jaki egzemplarz.

Nowe zdjęcie procesora Intel Alder Lake-S zdradza taktowanie

Jeśli śledzicie okazjonalne wycieki Alder Lake-S w bazach danych wszelakiej maści, to określenie „Engineering/Qualification Sample” nie jest dla Was niczym nowym. W tej wersji procesor Intel Core 12. generacji nie jest finalnym produktem, jeśli idzie o specyfikację i choć rdzenie, czy pamięć podręczna prezentują wartości finalne (trudno bowiem je zmienić), to zegary wręcz przeciwnie. Są znacząco niższe, aby zapewnić stuprocentową stabilność pracy procesora i potwierdza to ta próbka inżynieryjna.

Czytaj też: Porównujemy opóźnienie Xbox Series X i PC, czyli co szybciej reaguje na nasze ruchy?

Powyżej możecie zobaczyć górną część procesora Intel Alder Lake-S, czyli głównie kawałek laminatu (35 x 45 cm) pokryty IHSem, obok którego znalazło się osiem rezystorów. Spodniej części Core niestety nie jest nam dane podejrzeć, ale przed 9 miesiącami do sieci wpadło inne zdjęcie (poniżej), które ujawniło nam rozkład pinów.

Videocardz

Czytaj też: Dyrektorka finansowa NVIDIA o sytuacji na rynku kart graficznych

Nowa fotka jest o tyle ciekawa w ogólnym rozrachunku, że nie posiada zamazanego numeru kodowy (QWV0) i taktowanie (1,6 GHz), choć kwestia rdzeni pozostaje tajemnicą. Pewne jest jednak, że ten egzemplarz zalicza się do tych wczesnych, które rozesłał Intel, a nie tych najnowszych, dostarczonych przez firmę w czerwcu.