Reklama
aplikuj.pl

Wyciszanie kart powraca do przeglądarki Google Chrome

google chrome hasła

łatwe wyciszanie dźwięku w otwartych kartach przeglądarki to bardzo przydatna sprawa. Jednak w przypadku Google Chrome w 2018 roku ktoś, z niewytłumaczalnych powodów, doszedł do wniosku, że ta funkcja nie jest potrzebna. Na szczęście wkrótce się to zmieni.

Google Chrome z funkcją wyciszania kart

Od kilku lat mieliśmy dwie możliwości wyciszenia dźwięków z jednej z kart w Chrome. Albo ją otworzyliśmy i bezpośrednie wyłączyliśmy źródło dźwięku, albo po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w kartę wybraliśmy z menu opcję „Wycisz stronę”. Ta ostatnia opcja nie jest wszystkim znana, a dodatkowo wyciszy nam wszystkie otwarte karty dla danej strony.

Czytaj też: Mapy Google – bez zgody na pobieranie danych nie będzie nawigacji

W innych przeglądarkach funkcja wyciszenia jest stale obecna i wszystko wskazuje na to, że powróci również do Chrome. Jeden z użytkowników Reddita zauważył ją w aktualizacji Chromium Gerrit. W kanale Canary pojawił się też przycisk wyciszania dostępny w globalnym menu sterowania mediami. Pojawienie się obu tych funkcji nie oznacza oczywiście, że zawitają one do nas w najbliższym czasie. Możemy się jednak spodziewać, że choć jedna z nich trafi do nas w którejś ze zbliżających się aktualizacji.